Порядок утворення старостинських округів: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
Немає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 6: Рядок 6:


== Загальні положення ==
== Загальні положення ==
'''Старостинський округ''' частина території територіальної громади, на якій розташовані один або декілька населених пунктів, з кількістю населення не менше 250 чоловік, крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначена міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою.  Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів. При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади. Старостинський округ з меншою кількістю населення може утворюватися радою у разі значної віддаленості населеного пункту, відсутності сполучення, неможливістю радою встановити точну кількість населення. Положення про старостинські територіальної громади (далі – Положення)повинні бути розроблено відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80#Text Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»] та визначає статус старостинських округів, порядок їх утворення, зміну території та ліквідацію. Положення та зміни до Положення затверджується рішенням ОТГ відповідного району та області. Питання не врегульовані цим Положенням, регулюються чинним законодавством. Якщо у випадку зміни діючого законодавства, норми даного Положення будуть суперечити чинному законодавству, то надалі, до внесення доповнень і змін у Положення, слід керуватись нормами чинного законодавства. Для кожного старостинського округу міська рада виготовляє відповідні печатки та штампи, які передаються відповідному старості або іншій відповідальній особі старостинського округу для використання. В старостинському окрузі окрім старости можуть функціонувати окремі структурні підрозділи міської ради, працювати закріплені працівники міської ради, організовуватись громадські та інші роботи тимчасового характеру.<br>
'''Старостинський округ''' - частина території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою”.


== Утворення, ліквідація та зміна території старостинського округу ==
Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів. При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади. Старостинський округ з меншою кількістю населення може утворюватися радою у разі значної віддаленості населеного пункту, відсутності сполучення, неможливістю радою встановити точну кількість населення. Положення про старостинські територіальної громади (далі – Положення)повинні бути розроблено відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80#Text Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»] та визначає статус старостинських округів, порядок їх утворення, зміну території та ліквідацію.
 
Положення та зміни до Положення затверджується рішенням ОТГ відповідного району та області. Питання не врегульовані цим Положенням, регулюються чинним законодавством. Якщо у випадку зміни діючого законодавства, норми даного Положення будуть суперечити чинному законодавству, то надалі, до внесення доповнень і змін у Положення, слід керуватись нормами чинного законодавства. Для кожного старостинського округу міська рада виготовляє відповідні печатки та штампи, які передаються відповідному старості або іншій відповідальній особі старостинського округу для використання. В старостинському окрузі окрім старости можуть функціонувати окремі структурні підрозділи міської ради, працювати закріплені працівники міської ради, організовуватись громадські та інші роботи тимчасового характеру.<br>
 
== Утворення та зміна території старостинського округу ==
* Правом утворення, ліквідації та зміни території старостинських округів наділена виключно міська рада, яка на пленарному засіданні приймає відповідне рішення більшістю голосів.
* Правом утворення, ліквідації та зміни території старостинських округів наділена виключно міська рада, яка на пленарному засіданні приймає відповідне рішення більшістю голосів.
* З метою утворення, ліквідації, зміни території старостинських округів право вносити обґрунтовані пропозиції мають міський голова, секретар міської ради, депутати міської ради, постійні комісії міської ради, виконавчий комітет міської ради, загальні збори громадян.
* З метою утворення, ліквідації, зміни території старостинських округів право вносити обґрунтовані пропозиції мають міський голова, секретар міської ради, депутати міської ради, постійні комісії міської ради, виконавчий комітет міської ради, загальні збори громадян.
Рядок 20: Рядок 24:
* зменшення їх кількості, шляхом об’єднання деяких старостинських округів;
* зменшення їх кількості, шляхом об’єднання деяких старостинських округів;
* перенесення населених пунктів з одного старостинського округу до іншого  без збільшення чи зменшення кількості самих округів.
* перенесення населених пунктів з одного старостинського округу до іншого  без збільшення чи зменшення кількості самих округів.
'''Ліквідація старостинського округу''' – це повне припинення старостинського округу та виключення його з нормативних документів ради. Кількість старостинських округів чи їх територія можуть змінюватися радою нового скликання до затвердження на посаду старост.<br>
В окремих випадках, таких як дострокове припинення повноважень старости, смерть старости та з інших підстав кількість старостинських округів та/або  їх територія можуть змінюватись під час поточного скликання ради.


== Прикінцеві положення ==
== Ліквідація старостинського округу ==
В окремих випадках, таких як дострокове припинення повноважень старости, смерть старости та з інших підстав кількість старостинських округів та/або  їх територія можуть змінюватись під час поточного скликання ради.<br>
'''Ліквідація старостинського округу''' – це повне припинення старостинського округу та виключення його з нормативних документів ради. Кількість старостинських округів чи їх територія можуть змінюватися радою нового скликання до затвердження на посаду старост.


[[Категорія: Інші питання цивільного права]]
[[Категорія: Інші питання цивільного права]]

Поточна версія на 12:18, 31 березня 2023

Нормативна база

Загальні положення

Старостинський округ - частина території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою”.

Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів. При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади. Старостинський округ з меншою кількістю населення може утворюватися радою у разі значної віддаленості населеного пункту, відсутності сполучення, неможливістю радою встановити точну кількість населення. Положення про старостинські територіальної громади (далі – Положення)повинні бути розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та визначає статус старостинських округів, порядок їх утворення, зміну території та ліквідацію.

Положення та зміни до Положення затверджується рішенням ОТГ відповідного району та області. Питання не врегульовані цим Положенням, регулюються чинним законодавством. Якщо у випадку зміни діючого законодавства, норми даного Положення будуть суперечити чинному законодавству, то надалі, до внесення доповнень і змін у Положення, слід керуватись нормами чинного законодавства. Для кожного старостинського округу міська рада виготовляє відповідні печатки та штампи, які передаються відповідному старості або іншій відповідальній особі старостинського округу для використання. В старостинському окрузі окрім старости можуть функціонувати окремі структурні підрозділи міської ради, працювати закріплені працівники міської ради, організовуватись громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Утворення та зміна території старостинського округу

  • Правом утворення, ліквідації та зміни території старостинських округів наділена виключно міська рада, яка на пленарному засіданні приймає відповідне рішення більшістю голосів.
  • З метою утворення, ліквідації, зміни території старостинських округів право вносити обґрунтовані пропозиції мають міський голова, секретар міської ради, депутати міської ради, постійні комісії міської ради, виконавчий комітет міської ради, загальні збори громадян.
  • Утворення старостинського округу – це формування частини території, що є складовою частиною об’єднаної громади з сукупністю жителів одного чи декількох населених пунктів (крім адміністративного центру ОТГ), яка потребує забезпечення представництва своїх інтересів старостою у виконавчих органах відповідної ради.

Рішення про утворення старостинських округів повинно містити таку інформацію:

  • найменування старостинських округів та їх центрів (найменування старостинського округу може бути похідним від найменування населеного пункту, визначеного його умовним центром).
  • перелік населених пунктів, що входять до складу кожного старостинського округу;
  • адреси адміністративних будівель, де знаходяться робочі місця старост.

Зміна території старостинських округів – формування частини території відбувається через:

  • збільшення їх кількості, шляхом поділу деяких старостинських округів;
  • зменшення їх кількості, шляхом об’єднання деяких старостинських округів;
  • перенесення населених пунктів з одного старостинського округу до іншого без збільшення чи зменшення кількості самих округів.

В окремих випадках, таких як дострокове припинення повноважень старости, смерть старости та з інших підстав кількість старостинських округів та/або їх територія можуть змінюватись під час поточного скликання ради.

Ліквідація старостинського округу

Ліквідація старостинського округу – це повне припинення старостинського округу та виключення його з нормативних документів ради. Кількість старостинських округів чи їх територія можуть змінюватися радою нового скликання до затвердження на посаду старост.