Порядок переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 13:29, 10 березня 2021, створена Larysa.orel (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Правила переміщення міжнародних поштових та експрес-відправлень

Згідно із ч. 1 ст. 233 Митного кодексу України при переміщенні (пересиланні) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України забезпечення сплати митних платежів, передбачене розділом X Митного кодексу України, не застосовується. Ввезення експрес-перевізником міжнародних експрес-відправлень на митну територію України або їх вивезення за межі цієї території через пункти пропуску, розташовані у міжнародних аеропортах, а також їх перевантаження здійснюються безпосередньо під бортом повітряного судна або з зони митного контролю пункту пропуску. Перевантаження здійснюється в присутності посадової особи контролюючого органу та відповідних службових осіб аеропорту та перевізника (ч. 2 ст. 233 Митного кодексу України).

Контролюючий орган, у зоні діяльності якого розташований пункт пропуску через державний кордон України, здійснює пропуск вантажу експрес-перевізника на митну територію України на підставі поданого експрес-перевізником єдиного транспортного документа, який одночасно є документом контролю доставки з пункту пропуску через державний кордон України до центральної сортувальної станції, та направляє його під митним контролем до контролюючого органу призначення (ч. 3 ст. 233 Митного кодексу України).

У пункті пропуску через державний кордон України до товарів, які переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та види контролю, зазначені у ч.1 ст. 319 Митного кодексу України, не застосовуються. Пропуск таких товарів через митний кордон України здійснюється в найкоротший строк (ч. 4 ст. 233 Митного кодексу України). Міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях (ч. 7 ст. 233 Митного кодексу України).

  • Митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, здійснюються в місцях міжнародного поштового обміну, які визначаються операторами поштового зв’язку за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері надання послуг поштового зв’язку, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечуєформування та реалізує державну податкову і митну політику, або за місцем розташування (проживання) одержувача або відправника (ч. 13 ст. 233 Митного кодексу України).
  • Митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях, здійснюються в центральних (регіональних) сортувальних станціях або за місцем розташування (проживання) одержувача (відправника) (ч. 14 ст. 233 Митного кодексу України).

Додаткова оплата за міжнародні поштові відправлення для фізичних осіб

З першого липня 2019 р. вступили в дію правила розмитнення для поштових та експрес-відправлень із-за кордону: згідно ст. 191.1.1,3 Податкового кодексу України, якщо ціна товару (так звана «фактурна вартість» міжнародного відправлення), що надходить від одного відправника одним несупроводжуваним пересиланням фізичній особі в Україну, становить більш ніж еквівалент в 100 євро (що визначається за курсом валюти відповідно до ст. 191.1.5 Податкового кодексу України та ст. 39(1).1), одержувач має сплатити додаткові кошти у вигляді ПДВ у розмірі 20% від суми, що перевищує безмитний ліміт в 100 євро (при вартості замовлення від 100 до 150 євро), а якщо вартість перевищує еквівалент в 150 євро, то додатково до 20% ПДВ ще й здійснити розмитнення у розмірі 10% мита від суми, що перевищує 150 євро еквіваленту вартості товару.

Наприклад, вартість одного несупроводжуваного міжнародного пересилання в Україну від одного відправника для фізичної особи - одержувача згідно платіжних документів еквівалентна 180 євро. Одержувач має сплатити 20% ПДВ з 80 євро (що становитиме 16), та 10% «ввізного мита» з суми, що перевищує 150 євро, тобто 10% від 30 євро (ще 3). Разом це складатиме 16+3=19 євро податків (в національній валюті).

Одержувач пересилання може за власним бажанням самостійно оформити митні документи, заповнивши стандартну форму М-16, та отримати пересилання після проведення митних процедур, чи довірити цю роботу агенту кур'єрської служби за окрему доплату. В останньому випадку процедура значно спрощується та не потребує особистого втручання, необхідно лише надіслати агенту електронною поштою скан-копії чи фотографії перших двох сторінок паспорту, ІНН та банківської квитанції або чеку про оплату товару, або іншого документу, що підтверджує вартість відправлення, і очікувати пересилання, як зазвичай, а додаткові кошти сплатити під час отримання.

Корисно! Сайт Державної Фіскальної служби України