Порядок надання населенню субсидій. Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативно-правова база

Витрати, які відшкодовуються за рахунок субсидії

Адресна безготівкова субсидія надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Хто має право на субсидію

громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.


Зміст
Житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначаються відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. № 848 (зі змінами та доповненнями).
  Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом, або іншим документом, у органі праці та соціального захисту населення заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан.
  Оскільки при призначенні субсидії враховується майновий стан родини, то при заповненні декларації декларується майновий стан не тільки осіб, які зареєстровані в квартирі, а і чоловіка (дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані за іншою адресою.
  Якщо у складі сім'ї є працездатні особи або пенсіонери, які працюють, то до заяви та декларації необхідно додати довідку про їх доходи за шість попередніх місяців перед зверненням.
  Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.
  Для отримання відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні, про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами органи соціального захисту населення самостійно надсилають запити до житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та організацій, що надають житлово-комунальні послуги.
  Рішення про призначення (не призначення) житлової субсидії приймається тільки на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
  В окремих випадках на підставі рішень комісій при районних адміністраціях та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку).
  Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг.


Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

 • за поданням житлово-експлуатаційних організацій, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.
 • У разі припинення житлової субсидії, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.
 • у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи.
 • у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія.
 • за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок.
 • якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії.