Порядок надання населенню субсидій. Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 6: Рядок 6:


== Витрати, які відшкодовуються за рахунок субсидії ==
== Витрати, які відшкодовуються за рахунок субсидії ==
Адресна безготівкова субсидія надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. <br />
'''''Адресна безготівкова субсидія''''' надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також '''''субсидії готівкою''''' на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. <br />
Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.  
Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. <br />
Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення <u>не забезпечується</u> електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.  


== Хто має право на субсидію ==
== Хто має право на субсидію ==
громадян, які  проживають  у житлових  приміщеннях (будинках), в
Субсидія призначається:
частині  оплати  ними   користування  житлом; утримання  житла;  
* одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
управління    багатоквартирним  будинком,   комунальних  послуг,  
* особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги (на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства);
придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового
* індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
палива.
* неповнолітнім дітям, які залишились без батьківської опіки (піклування) (за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей.
{| class="wikitable"
|-
| '''Важливо!''' У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії <u>не припиняється до закінчення опалювального (неопалювального)  періоду за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
|}


== Куди звернутись ==
Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється ''структурними підрозділами з питань соціального захисту населення'' районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.<br />
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх відповідним структурним підрозділам з питань  соціального захисту населення здійснюють ''уповноважені особи'', які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.


== Умови призначення субсидії ==
Субсидія розраховується виходячи з ''кількості зареєстрованих'' у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають) (''визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія''), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.<br />


===== Зміст =====
У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні осіб,  субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, <u>які фактично у ньому проживають</u>, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії.
<center><big>'''↓'''</big></center>
'''''наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб''''' з числа зареєстрованих (''довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням  покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні, акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства  селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці'').  <br />
У разі відсутності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, рішення приймається на підставі ''актів обстеження
матеріально-побутових умов домогосподарства''.


Житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначаються відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. № 848 (зі змінами та доповненнями).
== Перелік та зразки необхідних документів ==
    Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом, або іншим документом, у органі праці та соціального захисту населення заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан.
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання):<br />
    Оскільки при призначенні субсидії враховується майновий стан родини, то при заповненні декларації декларується майновий стан не тільки осіб, які зареєстровані в квартирі, а і чоловіка (дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані за іншою адресою.
# заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, [http://www.kmu.gov.ua/control/calculator за встановленими формами];
    Якщо у складі сім'ї є працездатні особи або пенсіонери, які працюють, то до заяви та декларації необхідно додати довідку про їх доходи за шість попередніх місяців перед зверненням.
# довідки про доходи (''у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному
    Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.
# фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань  соціального захисту населення'');
    Для отримання відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні, про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами органи соціального захисту населення самостійно надсилають запити до житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та організацій, що надають житлово-комунальні послуги.
# договір найму (оренди) житла (''за наявності'').<br />
    Рішення про призначення (не призначення) житлової субсидії приймається тільки на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
    В окремих випадках на підставі рішень комісій при районних адміністраціях та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія  може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку).
    Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг.


Відповідні документи можуть бути надані структурному підрозділу з питань соціального  захисту населення:
* поштою;
* в [https://subsidii.mlsp.gov.ua/ електронній формі] через офіційний веб-портал Міністерства соціальної політики України;
* самостійно подати.




== Надання раніше призначеної субсидії припиняється: ==
== Надання раніше призначеної субсидії припиняється: ==
* за поданням житлово-експлуатаційних організацій, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.
* за поданням житлово-експлуатаційних організацій, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.
* У разі припинення житлової субсидії, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.
* У разі припинення житлової субсидії, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Версія за 14:57, 25 квітня 2017

Нормативно-правова база

Витрати, які відшкодовуються за рахунок субсидії

Адресна безготівкова субсидія надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Хто має право на субсидію

Субсидія призначається:

  • одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
  • особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги (на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства);
  • індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
  • неповнолітнім дітям, які залишились без батьківської опіки (піклування) (за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей.
Важливо! У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії не припиняється до закінчення опалювального (неопалювального) періоду за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Куди звернутись

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Умови призначення субсидії

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають) (визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії.

наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні, акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці).
У разі відсутності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Перелік та зразки необхідних документів

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання):

  1. заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;
  2. довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному
  3. фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення);
  4. договір найму (оренди) житла (за наявності).

Відповідні документи можуть бути надані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення:

  • поштою;
  • в електронній формі через офіційний веб-портал Міністерства соціальної політики України;
  • самостійно подати.


Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

  • за поданням житлово-експлуатаційних організацій, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.
  • У разі припинення житлової субсидії, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.
  • у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи.
  • у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія.
  • за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок.
  • якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії.