Порядок виділення земельної ділянки в натурі під особисте селянське господарство

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 07:57, 6 серпня 2018, створена Vladyslav.krut (обговорення | внесок) (внесення змін до порядку видачі землі , внесення змін в перелік НПА)

Нормативна база

Документи, що посвідчують право на земельну частку (пай)

  • сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією;
  • свідоцтво про право на спадщину;
  • посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай);
  • рішення суду про визнання права на земельну частку (пай);
  • трудова книжка члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства чи нотаріально засвідчена виписка з неї.

(ст.ст.1.2 ЗУ “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)")

Підстави для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості).

Згідно ст.3 ЗУ “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації.

Куди звернутись

Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) до відповідних органів.
Такими органами є:

  1. Якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту - до відповідної сільської, селищної, міської ради.
  2. Якщо земельна ділянка розташована поза межами населеного пункту - до Головного управління Держземгеокдастру у відповідній області (діє на підставі ст 15-1, 122 ЗК України та положення про відповідне Головне управління Держземгеокадастру .

Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою.
За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища). У разі подання заяв про виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) більшістю власників земельних часток (паїв) у межах одного сільськогосподарського підприємства відповідна сільська, селищна, міська рада чи районна державна адміністрація приймає рішення про розробку проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) ( ст.3 ЗУ “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)").