Відмінності між версіями «Поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого документа на виконання»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 7: Рядок 7:


== Строк пред’явлення виконавчого документа до виконання ==
== Строк пред’явлення виконавчого документа до виконання ==
Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання '''протягом трьох років''', крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання '''протягом трьох місяців''' ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#n139 частина перша статті 12 Закон України "Про виконавче провадження"]).  
Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання '''<u>протягом трьох років</u>''', крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання '''<u>протягом трьох місяців</u>''' ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#n139 частина перша статті 12 Закон України "Про виконавче провадження"]).  


Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі (частина третя статті 12 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text Закону України "Про виконавче провадження"]).
Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання '''<u>протягом усього періоду</u>''', на який присуджені платежі (частина третя статті 12 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text Закону України "Про виконавче провадження"]).


== Куди звертатися ==
== Куди звертатися ==
Рядок 21: Рядок 21:
|}
|}
== Хто є суб’єктом звернення ==
== Хто є суб’єктом звернення ==
Суб’єктом звернення до суду з цього питання є стягувач. Також, зазначене право належить і правонаступнику стягувача, у випадках, якщо нормами матеріального права допускається правонаступництво.
Суб’єктом звернення до суду з цього питання є '''стягувач'''. Також, зазначене право належить і '''правонаступнику стягувача''', у випадках, якщо нормами матеріального права допускається правонаступництво.


== Підстава поновлення строку ==
== Підстава поновлення строку ==

Версія за 08:52, 24 травня 2021

Нормативна база

Строк пред’явлення виконавчого документа до виконання

Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців (частина перша статті 12 Закон України "Про виконавче провадження").

Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі (частина третя статті 12 Закону України "Про виконавче провадження").

Куди звертатися

Заява про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого документа, виданого судом, подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Заява про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого документа, виданого іншими органами (посадовими особами), подається до суду за місцем виконання відповідного рішення.

Поновлення пропущеного строку можливе лише щодо виконавчого документа, виданого судом. Щодо інших виконавчих документів, виданих іншими юрисдикційними органами, пропущені строки поновленню не підлягають.

Хто є суб’єктом звернення

Суб’єктом звернення до суду з цього питання є стягувач. Також, зазначене право належить і правонаступнику стягувача, у випадках, якщо нормами матеріального права допускається правонаступництво.

Підстава поновлення строку

Зазначений строк є процесуальним і може бути поновленим. Підставою для поновлення строку пред’явлення виконавчого документа до виконання є поважність причин пропуску такого строку. Перелік причин, які слід вважати поважними, законодавством не визначено, а тому суди дають оцінку поважності причин за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у заяві доказів.

Вартість

Чинне законодавство не передбачає стягнення судового збору як оплати заяви про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Але в судовій практиці є думка про те, що за подання заяви про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2021 році - 68,1 грн. (0,03 * 2270 грн.) (див. ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 20.02.2019 у справі № 813/1776/14 про залишення позовної заяви без руху).

Строки розгляду заяви

Заява розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їх неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк.

Порядок оскарження

За результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка може бути оскаржена в апеляційному порядку (п. 24 частини першої статті 353 ЦПК України).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.