Відмінності між версіями «Податкова знижка на навчання»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 2: Рядок 2:
 
== Нормативна база ==
 
== Нормативна база ==
 
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 Податковий кодекс України]
 
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 Податковий кодекс України]
== Поняття податкової знижки ==
+
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1797-19 Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні"]  
Згідно з п. 14.1.170 ст. 14  [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 Податкового кодексу України] податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року,  на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.<br>
 
  
Відповідно до п.166.3 ст.166 [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 Податкового кодексу України] платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.<br>
+
== Отримання податкової знижки на навчання ==
Таким чином, дану суму може отримати сам студент або його родич першої лінії споріднення, який отримує офіційну заробітну плату і є платником податків.
+
Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує середню спеціальну або вищу освіту за себе або не працюючого члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти).
 +
Якщо громадянин є СПД (суб'єкт підприємницької діяльності — приватний підприємець), то він НЕ може скористатися цією знижкою.
 +
Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб — то він теж НЕ може скористатися цим правом.
 +
 
 +
== '''Обмеження щодо надання податкової знижки на навчання''' ==
 +
З 1 січня 2017 року скасовано обмеження щодо суми коштів та навчального періоду, за який здійснено таку сплату та враховуються фактично понесені платником податку витрати. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.
 +
 
 +
== Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання ==
 +
Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:
 +
декларацію про майновий стан і доходи;
 +
відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
 +
договір з навчальним закладом;
 +
довідку про отримані у звітному році доходи;
 +
документи, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення).
  
== Обмеження щодо надання податкової знижки на навчання ==
 
Пункт 166.4 ст.166 [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 Податкового кодексу України] встановлює обмеження права на нарахування податкової знижки.
 
<br>
 
# Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
 
# Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.
 
# Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
 
== Перелік документів, які необхідно подати для отримання податкової знижки на навчання ==
 
Для отримання податкової знижки на навчання необхідно звернутися до Державної фіскальної служби за місцем реєстрації з наступними документами:
 
* Паспорт.
 
* Довідка про присвоєння ідентифікаційного податкового номера.
 
* Довідка про заробітну плату, де буде вказана сума нарахованої заробітної плати, сума соціального внеску та сума податку на доходи фізичних осіб щомісячно та загальною сумою за рік.
 
* Копія договору з навчальним закладом. В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги.
 
* Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.
 
* Документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, якщо оплата за дитину, свідоцтво про шлюб - якщо за чоловіка/дружину).
 
* Декларація про доходи.
 
* Заява  із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
 
 
== Терміни подання документів для отримання податкової знижки ==
 
== Терміни подання документів для отримання податкової знижки ==
Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року.  
+
Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік 31 грудня 2018 року. Декларацію про майновий стан і доходи платникам податку необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації). Право на отримання податкової знижки у 2018 році щодо витрат, понесених у 2017 році, на наступний рік не переноситься.  
 
 
    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, провадить безоплатні роз'яснення порядку документального підтвердження прав на податкову знижку та подання податкової декларації, у тому числі шляхом проведення відповідних навчань, семінарів тощо, забезпечує безоплатне надання бланків податкових декларацій з цього податку, інших розрахунків, передбачених цим розділом, контролюючими органами за першим запитом платника цього податку.
 
  
 
[[Категорія: Податкове право]]
 
[[Категорія: Податкове право]]
 
[[Категорія: Пільги у сфері освіти]]
 
[[Категорія: Пільги у сфері освіти]]

Версія за 16:55, 9 листопада 2018

Нормативна база

Отримання податкової знижки на навчання

Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує середню спеціальну або вищу освіту за себе або не працюючого члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти). Якщо громадянин є СПД (суб'єкт підприємницької діяльності — приватний підприємець), то він НЕ може скористатися цією знижкою. Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб — то він теж НЕ може скористатися цим правом.

Обмеження щодо надання податкової знижки на навчання

З 1 січня 2017 року скасовано обмеження щодо суми коштів та навчального періоду, за який здійснено таку сплату та враховуються фактично понесені платником податку витрати. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання

Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання: декларацію про майновий стан і доходи; відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення).

Терміни подання документів для отримання податкової знижки

Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік – 31 грудня 2018 року. Декларацію про майновий стан і доходи платникам податку необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації). Право на отримання податкової знижки у 2018 році щодо витрат, понесених у 2017 році, на наступний рік не переноситься.