Відмінності між версіями «Пенсія за вислугу років для працівників бюджетної сфери»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук
м (Natalia.zaitseva перейменував сторінку з Пенсія за вислугу років для працівників бюджетної сфери" на [[Пенсія за вислугу років для працівників...)
(Немає відмінностей)

Версія за 17:39, 8 жовтня 2019

Нормативна база

Підстави пенсійного забезпечення за вислугу років

Пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Категорії осіб які мають право на пенсію за вислугу років.

Відповідно до Право на пенсію за вислугу років мають: працівники освіти, охорони здоров’я, а також соціального забезпечення, які в будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів і спеціальних службах безпосередньо зайняті обслуговуванням пенсіонерів та інвалідів. (ст. 52 ЗУ "Про пенсійне забезпечення")
Перелік закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено Постановою Кабінету міністрів України "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років"

Розміри пенсій за вислугу років

Пенсії за вислугу років (крім пенсій працівникам льотно-випробного складу авіації та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах) призначаються в розмірах, встановлених статтями 19 і 21 ЗУ "Про пенсійне забезпечення".
Пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку, одержуваного перед припиненням роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років.

Порядок призначення пенсії за вислугу років

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.(ст. 114 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування")