Отримання довідки про відсутність або наявність судимості

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук

Нормативно-правова база

Загальні положення

Довідка - документ, який містить відомості з персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та який залежно від обсягу запитуваної особою інформації може містити відомості про:

1. відсутність (наявність) судимості- «Скорочена» довідка;

2. притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України- «Повна» довідка.

Довідка про несудимість потрібна для:

– оформлення на роботу;

– оформлення візи для виїзду за кордон;

– участі в тендері;

– усиновлення;

– встановлення опіки;

– оформлення громадянства;

– оформлення або відновлення документів тощо.

Зверніть увагу, у запиті особа повинна зазначити вид довідки: «скорочена» чи «повна». Указаний реквізит у запиті є обов’язковим, його відсутність є законною підставою для відмови в розгляді запиту. При цьому, якщо особа на час перевірки за персонально-довідковим обліком ЄІС, МВС буде перебувати в розшуку, про це буде заначено у довідці незалежно від її виду.
З метою уникнення непорозумінь у подальшому потрібно уточнювати в організаціях, установах, до яких подаються документи, якого виду довідку вони вимагають – «скорочену», яка включатиме лише відомості про відсутність/наявність судимості, чи «повну», яка містить результати перевірки за персонально-довідковим обліком стосовно притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Форми звернення для отримання довідки про відсутність або наявність судимості

Отримати довідку про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України можливо:

1. Письмова форма

Завантажити форму запиту (у форматі .pdf),

Завантажити форму запиту (у форматі .doc)

2. Онлайн форма

Довідка про несудимість та перевірка статусу розгляду Міністерство внутрішніх справ України

Довідка про несудимість та перевірка статусу розгляду Головний сервісний центр МВС України


Право на запит та отримання відомостей про відсутність або наявність судимості мають:

 1. державні органи, які здійснюють правоохоронні функції (за Вимогою);
 2. суди всіх рівнів (за Зверненням);
 3. органи державної влади та їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування у зв’язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством (за Запитом);
 4. фізичні особи (за Запитом).

Отримання довідки за зверненнями фізичних осіб

Письмова форма 

Фізична особа, яка досягла 14-річного віку (далі – Заявник), має право на отримання з персонально-довідкового обліку відомостей про себе.

Запит у письмовій формі подається особисто Заявником або уповноваженою ним у встановленому порядку особою (далі - Представник) до ДІ або ТСЦ МВС, незалежно від реєстрації місця проживання Заявника.

Заявник під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі ДІ або ТСЦ МВС документ, що посвідчує його особу, та надає його копію.

Перелік документів, що посвідчують особу, визначений у статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

У разі якщо звертається Представник, подаються такі документи:

 1. Документ, що засвідчує особу представника.
 2. Оригінал і копія документа, яким уповноважений представник.
 3. Заява та копія документа, що посвідчує особу, щодо якої замовляється Довідка.

Довідка видається станом на дату здійснення перевірки фізичної особи.

З переліком територіальних сервісних центрів МВС, їх адресами та контактами можна ознайомитися за посиланням.

Онлайн форма

 1. Зареєструйся через Електронний цифровий підпис фізичної особи (отримати довідку можна в паперовому так і в електронному вигляді), або Bank ID (отримати довідку можна лише в паперовому варіанті)
 2. Заповни електронну форму (вкажи, в якому ТСЦ зручно забрати готову довідку). Відправлення електронної форми здійснюється лише за допомогою персонального комп’ютера.
 3. При замовленні довідки онлайн збережіть її номер. Це дозволить вам самостійно перевіряти статус її готовності.
 4. Отримай повідомлення про готовність документу або перевір статус готовності довідки онлайн.
 5. Забери довідку у обраному сервісному центрі МВС пред’явивши документ, що посвідчує особу Представника.

Зверни увагу У полі «Спосіб отримання довідки» оберіть у якому вигляді бажано отримати довідку:

 • електронний варіант – довідка надійде на вказану у формі заповнення електронну адресу (Електронна довідка складається з двох файлів: електронно-цифрового підпису (з розширенням .p7s), що затверджує легітимність наданої довідки та зображення довідки (з розширенням .pdf), яке дає змогу перевірити правильність зазначеної у Довідці інформації);
 • паперовий варіант – довідку можна забрати у бажаному сервісному центрі МВС.

Вартість та строки виготовлення

Згідно з чинним законодавством, максимальний термін видачі довідки про несудимість – 30 календарних днів з дня надходження запиту. Довідка надається безкоштовно (ст.19 Закону України «Про захист персональних даних»)Отримання довідки за кордоном

У разі тимчасового або постійного перебування фізичної особи за межами держави відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України можна отримати в посольствах або консульських установах України.

Перевірка легітимності довідки

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України можна перевірити легітимність довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України. За допомогою сервісу можна перевірити довідки видані після 1 лютого 2017 року.