Відмінності між версіями «Отримання довідки про відсутність або наявність судимості»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 52: Рядок 52:
  
 
[https://odk.mvs.gov.ua/ Довідка про несудимість та перевірка статусу розгляду]
 
[https://odk.mvs.gov.ua/ Довідка про несудимість та перевірка статусу розгляду]
 +
 +
 +
''Право на запит та отримання відомостей про відсутність або наявність судимості мають:'''''Жирний текст'''<br>
 +
 +
# державні органи, які здійснюють правоохоронні функції;
 +
#
 +
# суди всіх рівнів;
 +
#
 +
# органи державної влади та їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування у зв’язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством;
 +
#
 +
# фізичні особи.
 +
  
  

Версія за 17:19, 4 листопада 2018

Нормативно-правова база

Загальні положення

Довідка - документ, який містить відомості з персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та який залежно від обсягу запитуваної особою інформації може містити відомості про:

1. відсутність (наявність) судимості- «Скорочена» довідка;

2. притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України- «Повна» довідка.

Довідка про несудимість потрібна для:

– оформлення на роботу;

– оформлення візи для виїзду за кордон;

– участі в тендері;

– усиновлення;

– встановлення опіки;

– оформлення громадянства;

– оформлення або відновлення документів тощо.

Зверніть увагу, у запиті особа повинна зазначити вид довідки: «скорочена» чи «повна». Указаний реквізит у запиті є обов’язковим, його відсутність є законною підставою для відмови в розгляді запиту. При цьому, якщо особа на час перевірки за персонально-довідковим обліком ЄІС, МВС буде перебувати в розшуку, про це буде заначено у довідці незалежно від її виду.
З метою уникнення непорозумінь у подальшому потрібно уточнювати в організаціях, установах, до яких подаються документи, якого виду довідку вони вимагають –  «скорочену», яка включатиме лише відомості про відсутність/наявність судимості, чи «повну», яка містить результати перевірки за персонально-довідковим обліком стосовно притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Види звернення для отримання довідки про відсутність або наявність судимості

Отримати довідку про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України можливо:

1. Письмова форма

Завантажити форму запиту (у форматі .pdf),

Завантажити форму запиту (у форматі .doc)

2. Онлайн форма

Довідка про несудимість та перевірка статусу розгляду


Право на запит та отримання відомостей про відсутність або наявність судимості мають:Жирний текст

  1. державні органи, які здійснюють правоохоронні функції;
  2. суди всіх рівнів;
  3. органи державної влади та їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування у зв’язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством;
  4. фізичні особи.Фізична особа, яка досягла 14-річного віку (далі – Заявник), має право на отримання з персонально-довідкового обліку відомостей про себе.

Запит подається особисто Заявником або уповноваженою ним у встановленому порядку особою до ТСЦ незалежно від реєстрації місця проживання Заявника.

Заявник під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі ТСЦ документ, що посвідчує його особу, та надає його копію. У разі якщо звертається Представник, подаються такі документи: документ, що посвідчує особу Представника; оригінал та копія документа, яким уповноважено Представника; заява та копія документа фізичної особи, стосовно якої замовляється Довідка.

Довідка видається станом на дату здійснення перевірки фізичної особи.

Подати запит та отримати довідку про відсутність судимостей можна виключно у ТСЦ МВС, незалежно від місця реєстрації, з їх адресами та контактами можна ознайомитися за посиланням.

Замовити Довідку в ТСЦ можна з вівторка по суботу, у зручний час з 9:00 до 18:00 (у суботу до 16:45), без обідньої перерви та незалежно від місця реєстрації. Запит на отримання довідки заповнюється безпосередньо у адміністратора територіального сервісного центру МВС, на місці (зразок запиту). Телефон для довідок – 044 – 290 - 19 - 88.

Отримання довідки за кордоном

У разі тимчасового або постійного перебування фізичної особи за межами держави відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України можна отримати в посольствах або консульських установах України.

Перевірка легітимності довідки

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України можна перевірити легітимність довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України. За допомогою сервісу можна перевірити довідки видані після 1 лютого 2017 року.