Особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 13:15, 26 червня 2017, створена Svitlana.tereshchenko (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативно правова база == # [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/page3 Закон України "Про дорожній ру...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативно правова база

  1. Закон України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 № 3353-XII;
  2. Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" віл 01.07.2004р. №1961-ІV;
  3. Постанова Кабінету Міністрів України № 1306 "Про правила дорожнього руху" від 10.10.2001 р.

Загальні положення

Держава зобов’язала власників автомобілів страхувати свою цивільно-правову відповідальність відповідно до ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 № 1961-IV, що забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України. Даним Законом встановлено особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України, зокрема ст. 13 надано вичерпний перелік осіб, які звільняються від обов'язкового страхування, а також осіб, які мають право на 50% знижку на розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування.

100% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності

Звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:

  • учасники бойових дій;
  • інваліди війни, що визначені законом;
  • інваліди І групи, які особисто керують належним ним транспортним засобом, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду І групи, в його присутності.

Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

При цьому, згідно п. 2.1 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтверджуючі документи (посвідчення).

50% знижка на страхування цивільно-правової відповідальності

Сплачують 50% розміру страхового платежу за одним договором страхування такі особи, за умови, що транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 см3 включно та належить цьому громадянину на праві власності :

  • учасники війни;
  • інваліди II групи;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;
  • пенсіонери.

Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.