Звільнення від оподаткування на період здійснення заходів спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Обґрунтування необхідності звільнення від оподаткування на період карантину

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала коронавірусну інфекцію COVID-19 пандемією. Кабінетом Міністрів України запроваджено карантині заходи з метою протидії поширенню захворюванню. Зазначені заходи спрямовані на призупинення діяльності або обмеження діяльності деяких суб’єктів господарювання.

Поширення захворювання, в першу чергу призведе до зниження економічної активності в країні та світі і як наслідок зупинення роботи деяких суб’єктів господарювання, що викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, у з обставинами невідворотної сили. Таким чином виникає нагальна гостра необхідність з боку держави у підтримці платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19).

Саме тому 17.03.2019 року Верховною радою України було прийнято проект 3220 Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 16.03.2020 року, який набрав чинності 18.03.2020 року (далі – Закон) було внесено зміни до п.п. 524, 525 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, яким встановлено не нараховувати та не стягувати плату за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року, а так само у цей період звільнити від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за себе деяких платників.

Висновком головного експертного управління щодо законопроекту 3220 зауважено, що відповідно до вимог ст. 103 Бюджетного кодексу України надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.