Відмінності між версіями «Житлова субсидія у грошовій готівковій формі»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 1: Рядок 1:
=== Нормативна база ===
== Нормативна база ==
[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19 Закон України" Про житлово-комунальні послуги]<br>
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19 Закон України" Про житлово-комунальні послуги]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329) (далі - Положення)]
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1176-2018-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі"]


[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1176-2018-%D0%BF Постанова №1176 від 27.12.2018 "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі"]<br>
В Україні, 1 січня 2019 року набула чинності постанова Кабміну України про початок процесу монетизації субсидій для населення. Цей процес передбачає, що українці будуть отримувати «живі» кошти на оплату комунальних послуг.
Зміни в системі монетизації житлових субсидій почали діяти з березня 2019 року, завдяки яким побутові споживачі газу зможуть отримувати свої субсидії на рахунок в банку.
== Етапи проведення монетизації ==
== Етапи проведення монетизації ==
# На першому етапі, з 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій візьмуть ті сім'ї, які звернуться за допомогою вперше ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19 Закон України" Про житлово-комунальні послуги]).Субсидія буде надходити на персональний аккаунт одержувача в "Ощадбанку", який буде розраховуватися за субсидианта з постачальниками комунальних послуг і відразу інформувати SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця платити свій обов'язковий платіж окремо за кожний вид послуги.
# На першому етапі, з 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій візьмуть ті сім'ї, які звернуться за допомогою вперше ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19 Закон України" Про житлово-комунальні послуги]).Субсидія буде надходити на персональний аккаунт одержувача в "Ощадбанку", який буде розраховуватися за субсидианта з постачальниками комунальних послуг і відразу інформувати SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця платити свій обов'язковий платіж окремо за кожний вид послуги.

Версія за 14:58, 7 жовтня 2019

Нормативна база

Етапи проведення монетизації

  1. На першому етапі, з 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій візьмуть ті сім'ї, які звернуться за допомогою вперше (Закон України" Про житлово-комунальні послуги).Субсидія буде надходити на персональний аккаунт одержувача в "Ощадбанку", який буде розраховуватися за субсидианта з постачальниками комунальних послуг і відразу інформувати SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця платити свій обов'язковий платіж окремо за кожний вид послуги.

Держава через "Ощадбанк" буде оплачувати частину комуналки. Після чого про всю решту, яку повинні сплатити українці, працівники банку їх повідомлять письмово.

  1. Другий етап: з 1 травня 2019 р. монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою у літній період.
  2. Третій етап настає з 1 жовтня 2019 р. запланована повномасштабна монетизація. Кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, буде отримувати за результатами опалювального сезону готівкою все, що було зекономлено.

Всім отримувачам пільг та субсидій, крім тих, хто звернувся за субсидією вперше в 2019 році, обов'язково потрібно буде в травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Відвідувати особисто банк громадянам не потріьно буде.

На кожного субсидіанта після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкрито персональний аккаунт в банку.

Премії за зекономлені субсидії

Кабмін уточнив механізм надання грошових виплат субсидіантам, які заощадили державні кошти. Компенсація за заощаджену субсидію буде проводитися на підставі підрахунку обсягів і вартості спожитих послуг, а також інформації від Мінсоцполітики про розмір нарахованої держдопомоги.

Варіанти оформлення субсидій та документи

Існують три можливі варіанти оформлення субсидій. Зокрема, особистий прийом в управлінні соціального захисту населення, подача електронної заяви і декларації через сайт Мінсоцполітики, а також людина може надіслати ці документи поштою. Клієнти, які претендують на отримання урядової знижки на оплату комунальних послуг, повинні подати лише заяву та декларацію, в якій потрібно вказати тільки види доходів, але не їх розміри.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою у відділеннях поштового зв’язку.

Громадяни, яким житлова субсидія надається у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг.

Інші одержувачі житлової субсидії, яким вона надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату такої послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується управителем, об’єднанням, виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг та/або витрат на управління багатоквартирним будинком (Постанова №1176 від 27.12.2018).