Дії особи у випадку виявлення у платіжному документі електропостачальника помилкових показань приладу обліку (лічильника)

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 10:31, 21 липня 2021, створена Olena.smilianets (обговорення | внесок) (Додано визначення - споживач)

Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Загальна інформація

Електропостачальник - суб’єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії споживачу (пункт 30 частини першої статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" (далі - Закон).

Споживач - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, або юридична особа, що купує електричну енергію для власного споживання (пункт 84 частини першої статті 1 Закону).

Відповідно до статті 58 Закону споживач, зокрема має право подавати відповідному електропостачальнику, оператору системи розподілу звернення, скарги та претензії, зокрема щодо якості електропостачання, щодо надання послуг з постачання електричної енергії та отримувати в установленому законодавством порядку вмотивовані відповіді або повідомлення про заходи щодо усунення електропостачальником причин скарги.

Звернення споживача до електропостачальника

У разі виникнення у споживача сумніву у правильності показів розрахункових засобів вимірювальної техніки або визначення суми у пред’явленому до оплати документі щодо оплати за постачання або розподіл (передачу) електричної енергії споживач подає про це заяву електропостачальнику, який надав розрахунковий документ.

Електропостачальник протягом 5 робочих днів від дня одержання заяви перевіряє документ (рахунок) щодо оплати електричної енергії, послуг з розподілу (передачі), комерційного обліку електричної енергії, компенсації перетікань реактивної електричної енергії тощо, у разі необхідності звертається щодо перевірки даних комерційного обліку (підпункт 2.3.5 пункту 2.3. розділу II Правил).

На підставі отриманих за результатами перевірки даних комерційного обліку електропостачальник, оператор системи та постачальник послуг комерційного обліку за необхідності проводять відповідні коригування.

За результатами перевірки електропостачальник повідомляє споживача.

Перевірка лічильника

Заінтересована сторона має право ініціювати проведення позапланової технічної перевірки роботи вузлів обліку, засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) (зокрема параметрів програмування) та схем їх підключення відповідно до вимог Кодексу.

Якщо протягом двох розрахункових періодів уповноважені представники електропостачальника не мали доступу до вузла обліку та ЗВТ споживача, вони направляють споживачу поштою повідомлення про дату наступного відвідування чи прохання передати покази засобу обліку. Якщо після цього споживач не передав дані про кількість спожитої електричної енергії та/або не надав доступу до вузла обліку та ЗВТ, цей факт фіксується актом про недопуск. Водночас якщо недопуск до вузлів обліку та ЗВТ під час проведення їх позапланового контрольного огляду або технічної перевірки спричинений умисними діями (бездіяльністю) споживача, то такий факт фіксується актом про недопуск одразу (підпункт 6.2.6 пункт 6.2 розділу VI Кодексу).

Один екземпляр акта про недопуск має бути особисто вручений під підпис споживачу, або відправлений поштовим зв'язком рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштових відправлень.

Див. також