Державна підтримка енергозбереження: програма "теплих кредитів"

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 09:59, 13 липня 2018, створена Nataliia.melian (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == '''1.Нормативна база''' == [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1056-2011-%D0%BF Постанова КМУ від 17 жовтня 2011 р. №...)

Перейти до навігації Перейти до пошуку

1.Нормативна база

Постанова КМУ від 17 жовтня 2011 р. № 1056 про «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження»;
Закон України «Про енергозбереження» від 01.07.1994 № 74/94-ВР

2. Поняття урядової програми "Теплі кредити"

Програма «Теплі кредити» діє в Україні з 2014 року. Її розпочинали як пілотний проект, який стимулював населення переходити на альтернативні види палива (держава частково компенсувала вартість заміни газових котлів на твердопаливні). Згодом програма поширилася і на придбання енергоощадного обладнання для власників будинків та ОСББ. Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

 • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
 • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;
 • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

3. Суб'єкти, що мають право на звернення для отримання кредиту

Звернутися за отриманням відшкодування від держави можуть такі суб’єкти:

 • фізичні особи, тобто мешканці квартир або одноквартирних будинків;
 • юридичні особи;
 • представники ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

4. Умови та порядок отримання кредиту

Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:

 • Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
 • Отримує кредитні кошти.
 • Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.

Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Банк щомісячно формує та подає до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України перелік позичальників, які мають право на отримання відшкодування. Протягом 5 днів Держенергоефективності України перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам. Загалом процес відшкодування займає до 2 місяців.

Вимоги для успішного оформлення кредиту для позичальника:

 • вік – кошти можуть бути видані громадянам у віці від 21 до 60 років;
 • громадянство – програма поширюється тільки на жителів України;
 • наявність нерухомості у позичальника або членів його сім’ї – зокрема, цю вимогу висуває Ощадбанк;
 • рівень доходів – цю величину банк визначає самостійно, але її розмір повинен в кілька разів перевищувати щомісячний платіж по кредиту.

Вимоги для успішного оформлення кредиту для ОСББ:

 • термін існування – не менш ніж півроку;
 • величина надходження платежів – не менше 85% від загальної кількості;
 • відсутність позовів до ОСББ або голові правління.

Більш детально перелік усіх вимог потрібно уточнювати у конкретного кредитора, оскільки кожен банк може висунути свої умови.

5. Корисна інформація

Умови надання «теплих» кредитів банками-партнерами:

ПАТ "Ощадбанк" (Ощадний дім)

ПАТ "Ощадбанк" (Фінансування бізнесу)

ПАТ "Укргазбанк"

Орієнтовний перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів, які є складовими (комплектуючими) устаткування та матеріалів, що визначені Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 року № 1056.

Також, наголошуємо, що в 2018 році продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами.

Детальну інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів.

Категорії :,