Встановлення факту постійного проживання на території України

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 14:44, 19 грудня 2016, створена Vira.andreikiv (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == * [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/435-15 Цивільний кодекс України] * [http://zakon2.rada.gov.u...)

Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Куди звернутися:

Для встановлення  факту постійного місця проживання слід звернутися до сільських, селищних, міських рад.

Вартість:

Безкоштовно

Перелік та зразки необхідних документів:

Даний факт може бути встановлений на підставі видачі сільською, селищною або міською радою довідки про фактичне місце проживання. Окрім цього для підтвердження факту постійного проживання на території України громадянин може надати такі підтверджуючі документи:

  • паспорт громадянина України,
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • посвідчення особи моряка;
  • посвідчення члена екіпажу ;
  • посвідчення особи на повернення в Україну

Строки розгляду питання:

Довідка видається на протязі 5- ти робочих днів з дня звернення особи, а в разі, якщо підготовка інформації для довідки потребує додаткового вивчення не пізніше 15 днів.

Підстави для відмови:

Видача довідок особам не зареєстрованим у будинковолодінні спільно із заявником не проводиться

Порядок оскарження:

У випадку відмови видачі такої довідки особа може звернутися із заявою/скаргою до районної державної адміністрації, облдержадміністрації, адміністрації м. Києва, м. Севастополя.

Судовий порядок

Факт постійного проживання на території України зазвичай встановлюється в судовому порядку

Куди звернутися: 

З метою встановлення факту постійного проживання на території України особі необхідно звернутися із позовною заявою про встановлення факту постійного проживання на території України до відповідного районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем проживання.

Вартість:  

За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою (0,4 розміру мінімальної заробітної плати відповідно до ЗУ «Про судовий збір») та витрат, пов’язаних з розглядом судової справи. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:

* інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
* інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів;
* позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Перелік та зразки необхідних документів:

Для вирішення спору судом необхідно подати позовну заяву, що відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу.

Строки розгляду питання: Здійснюється за загальними строками, встановленими Цивільним процесуальним кодексом.

Підстави для відмови:

Суд може залишити позовну заяву без руху, повернути заяву, зупинити або закрити провадження у справі, залишити заяву без розгляду у випадках та в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом.

Порядок оскарження:

Особа, що зверталась за захистом своїх прав до суду, має право на апеляційне та касаційне оскарження судових рішень у випадках та порядку, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України

Особливі випадки:

Встановлення факту постійного проживання на території України посмертно. Категорії: Особисті немайнові права фізичної особи Категорії: Суди