Виплата грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку та вартості самостійного санаторно-курортного лікування

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 15:59, 2 лютого 2017, створена Viktoriia.zinchenko (обговореннявнесок) (Розмір грошової компенсації)

Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Куди звернутися

У структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій,  виконавчий орган міської ради за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Хто має право на отримання грошової компенсації

 1. Особи, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, якщо протягом трьох календарних років такі особи не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу і не виплачувалася грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування у зазначений період Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
 2. Інші інваліди, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.
 3. Інваліди війни та інваліди, зазначені у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Перелік необхідних документів

Особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням :

 • заява інваліда про виплату грошової компенсації;
 • медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
 • довідки з місця роботи (навчання) про те, що він протягом трьох років не одержував безоплатну санаторно-курортну путівку ;
 • посвідчення інваліда, що підтверджує його належність до категорії громадян, що мають право на компенсацію.

Інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань":

 • заява про виплату грошової компенсації;
 • посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії громадян інвалідів війни та інвалідів, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" , за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань;
 • облікові дані про одержання путівок та грошової компенсації.

Розмір грошової компенсації

Особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням :

 • інвалідам I і II групи – 75 відсотків,
 • інвалідам III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що визначається Мінсоцполітики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік.

Інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань":

 • інвалідам I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;
 • інвалідам III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.

У разі зміни групи інвалідності в період перебування інваліда на обліку виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування здійснюється в розмірах відповідно до групи інвалідності, встановленої йому на дату виплати.

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 09.03.2016 року № 226 , встановлена середня вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до [[http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/928-19 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік",]] у сумі 400 гривень

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій, учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" , особам, зазначеним у статтях 6-1, 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" , та ветеранам праці відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" виплачується за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки. Після отримання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування особами, період наступного їх перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням або для отримання наступної компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з дня подання ними заяви та необхідних документів.

Строки розгляду питання

 • у порядку черговості в міру надходження путівок;
 • грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування, не одержана інвалідом з вини органу виконавчої влади, виплачується без обмеження будь-яким строком.

Підстави для виплати

Особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням :

 • заява інваліда про виплату грошової компенсації;
 • медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
 • документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів, що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування);
 • посвідчення інваліда, що підтверджує його належність до категорії громадян, що мають право на компенсацію;

Грошова компенсація за самостійне лікування інваліда виплачується один раз на три календарних роки, якщо інвалід не одержував безоплатної путівки до санаторно-курортного заклад. Право на грошову компенсацію за самостійне лікування настає з дня звернення із заявою про її виплату один раз на три календарних роки (рахуючи рік, коли інвалід проходив самостійно санаторно-курортне лікування)

Інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань":

Підстави для відмови

 1. Одержання безоплатної  путівки не через структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчий орган міської ради.
 2. Смерть інваліда, який мав право на таку компенсацію.