Виділення земельної ділянки учаснику бойових дій

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 13:46, 23 грудня 2016, створена Denis.bokach (обговореннявнесок) (Перелік документів, необхідних для отримання земельної ділянки)

Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Цільове призначення та норми безоплатної передачі земельних ділянок

У переліку пільг, які передбачені для учасників бойових дій, безпосередньо зазначена і першочерговість відведення земельних ділянок для учасників АТО (членів їх сімей), що гарантується п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». При цьому право набуття у власність земельної ділянки учасник АТО, як і будь-який громадянин України, має в порядку, визначеному Земельним кодексом України. Адже окремого нормативно-правого акту, який регулює ці відносини для цивільних і військовослужбовців, немає.
Відповідно до ст. 121 Земельного Кодексу земельні ділянки можуть бути надані в таких розмірах:

  1. для ведення садівництва — не більше 0,12 га;
  2. для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;
  3. для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;
  4. для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

Перелік документів, необхідних для отримання земельної ділянки

Для отримання землі учаснику бойових дій спочатку необхідно прийняти рішення, де саме він хоче отримати ділянку (це не залежить від місця його реєстрації). Далі учасник АТО подає до Головного управління Держгеокадастру або до органів місцевого самоврядування клопотання про надання дозволу на розробку землевпорядної документації із зазначенням орієнтованого розміру та цільового призначення бажаної земельної ділянки.
До клопотання додаються:

  • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки*;
  • копія паспорта та копія реєстраційного номера облікової картки платників податків (ідентифікаційного номера);
  • документ, що посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка).

Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, можуть бути виготовлені громадянами самостійно, в разі необхідності викопіювання можуть бути виготовлені в територіальному органі Держгеокадастру області за місцезнаходженням земельної ділянки.

Хто передає земельні ділянки у власність

Згідно із частиною першою статті 122 Земельного Кодексу України сільські, селищні ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно частини 3 ст.122 Земельного Кодексу України районні державні адміністрації передають земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва за рахунок земель несільськогосподарського призначення державної власності. Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Процедура виділення земельних ділянок та передача їх у власність


Отже, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного Кодексу України, розглядає клопотання у місячний строк та дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову в його наданні.
Розроблений проект підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держгеокадастру України, реєструється у державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки (до 14 робочих днів), а відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Згідно зі ст.ст.125, 126 Земельного Кодексу, право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».