Вибір прізвища при розірванні шлюбу

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 08:41, 20 грудня 2016, створена Olena.nazarenko (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == * [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 Сімейний кодекс України] * [http://zakon0.rada.gov.ua/...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

== Нормативна база ==

         Відповідно до чинного законодавства особа, яка змінила прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє попереднє дошлюбне прізвище.
          Шлюб між подружжям може бути припинено внаслідок його розірвання органами державної реєстрації актів цивільного стану або на підставі рішення суду за спільною заявою подружжя або за заявою одного із подружжя.
         У разі розірвання шлюбу в органах ДРАЦС питання відновлення дошлюбного прізвища вирішується при державній розірвання шлюбу.
          Відповідно  до ст. 107 Сімейного кодексу України шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану за спільною заявою подружжя, яке немає дітей та за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя визнаний безвісно відсутнім, або недієздатним. В інших випадках шлюб розривається в судовому порядку.
         Документом, що засвідчує розірвання шлюбу органами ДРАЦС є свідоцтво про розірвання шлюбу, а у разі розірвання шлюбу в судовому порядку – рішення суду, яке набрало законної сили.
        Своє бажання відновити дошлюбне прізвище особа повинна викласти в заяві або позові до суду.
         Статтею 235 Цивільного – процесуального кодексу України, передбачено, що у рішенні суду про розірванні шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.
         Таким чином, вирішення судом питання про прізвище, яке бажає мати той з подружжя, який змінював його під час державної реєстрації шлюбу, залежить від зазначення відповідних вимог у поданих до суду заяві або позові.
         У разі, якщо питання про вибір прізвища не буде предметом розгляду суду, це призведе до необхідності повторного звернення особи та ухвалення судом додаткового рішення.
         З огляду на викладене та з метою належної реалізації прав громадян, звертаємо увагу на необхідність відображення в заявах та позовах до суду інформації про вибір особою прізвища після розірвання шлюбу.