Безоплатна передача нереалізованого конфіскованого майна

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база =

Основні положення безоплатної передач нереалізованого конфіскованого майна

Відповідно до п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби”, від 11 липня 2002 р. N 985(надалі — Постанова №985), якщо майно, в тому числі транспортні засоби, не реалізовано у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", державний виконавець вносить на розгляд комісії, що утворюється у складі представників відповідного органу державної виконавчої служби, митного органу, органу державної податкової служби та фінансового органу, пропозицію щодо безоплатної передачі майна:

1) органам державної влади;

2) закладам охорони здоров'я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, зокрема, закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям, будинкам дитини при установах виконання покарань;

3) установам виконання покарань;

4) слідчим ізоляторам;

5) військовим формуванням;

6) на благодійні цілі;

7) для переробки, знищення (утилізації) такого майна.

Умови безоплатної передач нереалізованого конфіскованого майна

Передане  безоплатно  майно, може бути відчужене виключно за умови сплати мита та інших податків  і   зборів   (обов'язкових   платежів),   передбачених законодавством під час його імпорту на територію України. Рішення про  безоплатну  передачу,  переробку  або   знищення (утилізацію)  майна підписується членами комісії та затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби.

Порядок створення комісій, визначено спільним наказом Міністерства Юстиції України та Державної митної служби України, 12.10.2009  N 1833/5/943(надалі - Наказ), “Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та митних органів при переданні майна, конфіскованого за рішеннями судів, та розпорядженні ним”. Отже, згідно п. 6 Наказу, з  метою забезпечення розпорядження конфіскованим майном у разі неможливості його реалізації начальниками відділів державної виконавчої служби, які здійснюють виконання рішень про конфіскацію майна,   вилученого   митними   органами,   утворюються комісії  з  представників  відповідного органу  державної виконавчої  служби,  митного органу,  органу державної податкової служби   та   фінансового  органу Засідання комісії відбуваються на вимогу державного виконавця у встановлений ним строк та є повноважними у  випадку  присутності не менше 2/3 членів комісії. Головує на засіданні  комісії представник  органу  державної виконавчої служби. Рішення комісії приймаються простою більшістю голосів. У разі якщо  голоси  розділилися  порівну,  голова  комісії має ухвальний голос.

Надалі, як вказано в абзаці другому п. 16 Наказу, при прийнятті комісією рішення про безоплатну передачу  майна орган  державної  виконавчої служби розміщує інформацію щодо цього майна на веб-сайті з  питань  реалізації  арештованого  державними виконавцями  майна.  Якщо  протягом  місяця  з  моменту розміщення повідомлення  жодна  з  осіб,  яким  надано   право   безоплатного отримання  майна,  не звернулася до державного виконавця щодо його отримання,  державний  виконавець  виносить  на  розгляд   комісії питання  щодо  знищення (утилізації) майна.  Рішення щодо знищення (утилізації) майна приймається також у випадку,  якщо за  рішенням комісії  майно  не  було  безоплатно  передано жодній з осіб,  які виявили бажання його отримати.

Передача окремих видів майна