Порядок розміщення зовнішньої реклами

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 09:31, 2 серпня 2018, створена Admin (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Зміст # Нормативна база # Поняття зовнішньої реклами. # Вимоги для розміщення зовнішньої...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Зміст

  1. Нормативна база
  2. Поняття зовнішньої реклами.
  3. Вимоги для розміщення зовнішньої реклами.
  4. Перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами.
  5. Отримання дозволу для розміщення зовнішньої реклами.
  6. Відповідальність за порушення законодавства про розміщення зовнішньої реклами.

Нормативна база

Кодекс про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X
Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 № 2341-III
Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV Закон України "Про рекламу"від 26.07.2018, підстава 2484-19
Постанова КМУ "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами"від 29.12.2003 № 2067
Закон України "Про благоустрій населених пунктів" від 06.09.2005 № 2807-IV
Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” від 06.09.2005 № 2806-IV


Поняття зовнішньої реклами

 Зовнішня реклама - реклама,  що розміщується  на  спеціальних тимчасових    і   стаціонарних   конструкціях   -   рекламоносіях, розташованих   на  відкритій  місцевості,  а  також  на  зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою  частиною  вулиць  і  доріг.

Вимоги для розміщення зовнішньої реклами

Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:

  • розміщуватися з додержанням вимог техніки безпеки.
  • розміщуватися із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
  • освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;
  • фундамент наземної зовнішньої реклами, що виступає над поверхнею землі, може бути декоративно оформлений;
  • на опорах наземної зовнішньої реклами, що розміщується вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, за вимогою уповноваженого підрозділу Національної поліції наноситься вертикальна дорожня розмітка із світлоповертаючих матеріалів заввишки до 2 метрів від поверхні землі;
  • нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною вулиць і доріг, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;
  • у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.

Перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами

Забороняється розташовувати рекламні засоби:

  • на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
  • у населених пунктах на висоті менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини.

Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам'яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду..

Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, не повинна розміщуватися на рекламних засобах ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років.

Отримання дозволу для розміщення зовнішньої реклами

Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів. Дозвіл надається строком на п'ять років, якщо менший строк не зазначено у заяві.

Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

Справляння плати за видачу зазначених дозволів виконавчими органами сільських, селищних, міських рад забороняється.

Видача дозволу погоджується робочим органом з власником місця або уповноваженим ним органом (особою), а також з:

  • Мінкультури - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам’яток, історичних ареалів населених місць;
  • органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках місцевого значення, а також в межах зон охорони цих пам’яток;
  • утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій;
  • Укравтодором або власниками автомобільних доріг та Національною поліцією - у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг.

Перелік органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, є вичерпним.


Для одержання дозволу заявник подає робочому органу заяву за формою згідно з додатком 1 Заява про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.docx, до якої додаються: фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу, та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням.

Відповідальність за порушення законодавства про розміщення зовнішньї реклами

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.