Визнання недійсним рішення установчих зборів про створення ОСББ та скасування державної реєстрації в судовому порядку
Нормативна база
- [[ http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2866-14%7CЗакон України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”]]
- [[ http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15%7CЦивільний кодекс України]]
- [[ http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1618-15%7CЦивільний процесуальний кодекс України]]
- [[ http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03%7CНаказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27 серпня 2003 року № 141 “Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя”]]
Судовий порядок
Куди звернутися
Закон України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” надає можливість співвласникам захищати свої права та інтереси в судовому порядку. Так, рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку (ч. 8 ст. 10 Закону); спори щодо здійснення прав співвласників вирішуються за згодою сторін або в судовому порядку (ч. 5 ст. 14 Закону); спори щодо визначення частки співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку вирішуються в судовому порядку (ч. 4 ст. 20 Закону).
Вартість
За подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 4 Закону України “Про судовий збір”). Прожитковий мінімум встановлюється Законом України “Про державний бюджет” на відповідний рік. Пільги щодо сплати судового збору визначені у ст. 5 Закону України “Про судовий збір”.
Перелік та зразки необхідних документів
До позовної заяви необхідно додати рішення ОСББ, що оскаржується, копію Статуту ОСББ та інші документи (за потреби залежно від ситуації).