Участь батьків у додаткових витратах на дитину
Нормативні документи
- Сімейний кодекс України
- Цивільний кодекс України
- Кримінальний кодекс України
- Цивільний процесуальний кодекс України
- Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI
- Науково-практичний коментар до статті 185 Сімейного кодексу України, станом на 20.08.2008 р. /Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН, www.ligazakon.ua/
Обов’язок батьків брати участь у додаткових витратах на дитину
Участь батьків у додаткових витратах на дитину регламентована статтею 185 Сімейного кодексу України (неадалі, - СК, СК України), відповідно до якої:
“Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.”
Дитина - правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (ст. 6 СК України).
Додаткові витрати на дитину не є аліментами (коштами на утримання дитини).
Додаткові витрати на дитину, - це витрати, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Вказаний перелік особливих обставин не є вичерпним і встановлюється індивідуально у кожному конктретному випадку.
Додаткові витрати на дитину підлягають до сплати незалежно від вирішення питання про сплату аліментів на утримання дитини, відсутності вимог про сплату аліментів, припинення права на аліменти (в порядку визначеному ст. 190 СК України).
Додаткові витрати повинні сплачувати виключно батьки дитини.
В разі відсутності домовленості батьків або у разі спору між ними щодо розміру участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину - розмір участі визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Визначення обставин, що можуть бути визнані істотними, закон відносить до компетенції суду.
Розмір додаткових витрат на дитину повинен визначатись у твердій грошовій сумі, залежно від передбачуваних або фактично понесених витрат на дитину.