Порядок переведення нежитлового приміщення в житлове
Нормативна база
Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Що таке житловий фонд
Основним призначенням житлового фонду можна вважати постійне або тимчасове проживання громадян, а також експлуатацію в якості службового приміщення або гуртожитку. Нежитловою нерухомістю вважається та, яка не входить до житлового фонду.
Житловий фонд становлять житлові будинки та приміщення в них, віднесені до державного житлового фонду, громадському житловому фонду, житлового фонду житлово-будівельних кооперативів, приватного житлового фонду, а також житлового фонду соціального призначення. Встановлено також, що нежитлові приміщення в житлових будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру, не входять до житлового фонду стаття 4 Житлового кодексу України.
Житлові будинки, квартири, інші житлові приміщення (об'єкти житлової нерухомості) призначаються і повинні бути придатними для постійного проживання в них громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових приміщень і гуртожитків. Для цього приміщення має відповідати вимогам законодавства до житлових об'єктів, прописаним в ДБН В. 2.2-15-2005.
Наприклад, висота стелі в житлі не може бути менше 2,5 м, а площа суміщеного санвузла повинна перевищувати 3,8 кв. м.
Основні вимоги до житлових приміщень:
- розташоване на наземному поверсі;
- відповідає санітарним і гігієнічним нормам;
- має допустимий рівень шуму, вібрації, електромагнітного поля тощо;
- підключено до водо-, тепло-, газопостачання та каналізації;
- має вентиляцію.