Спрощені закупівлі при проведенні електронного аукціону

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 09:46, 21 січня 2021, створена Anzhela.liznichenko (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == * [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/922-19#Text Закон Ук...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)


== Нормативна база ==


Поняття «спрощених закупівель».

Спрощені закупівлі - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), шляхом проведення "спрощеної процедури закупівлі" через систему Prozorro.


  • для замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 Закону, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;

для замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 Закону, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.


Етапи проведення спрощеної закупівлі

Загальний процес проведення спрощеної електронної закупівлі можна розділити на такі етапи:

  • оголошення закупівлі;
  • період уточнень;
  • період подання пропозицій;
  • аукціон, кваліфікація постачальників і визначення переможця;
  • укладення договору.

Оголошення закупівлі

Для проведення спрощеної закупівлі необхідно:

  • Увійти до особистого кабінету на Майданчику, з якого Ви вирішили оголошувати торги.
  • Створити закупівлю, заповнивши всі обов'язкові поля в формі. Прикріпити всі необхідні документи (проект договору, технічні вимоги до товару, кваліфікаційні вимоги до Постачальників тощо).
  • Звертаємо Вашу увагу та не, що під час проведення спрощених закупівель створення тендерної документації, застосування кваліфікаційних та інших вимог до Постачальників є необов'язковим. Крім цього, немає чітких вимог до тендерної документації, і Замовник сам вирішує, прикріпляти ці документи до оголошення чи ні.

* Опублікувати закупівлю.

В полі "Очікувана вартість закупівлі" - зазначається сума, яка передбачена річним планом Замовника на дану закупівлю. Постачальник не зможе запропонувати ціну, яка перевищує бюджет, зазначений в оголошенні.

В полі "Розмір мінімального кроку пониження ціни" - зазначається мінімальна сума, на яку Постачальник може понизити вартість своєї пропозиції в ході одного раунду аукціону. Крок розраховується у межах 0,5-3% від бюджету закупівлі у грошовому або відсотковому виразі. Після цього тендеру присвоюється унікальний номер ID вигляду UA-2020-00-00-000000, який відображається на сторінці тендеру і за яким його можуть знайти Постачальники. Вже через 30 хвилин після створення оголошення воно повинно з'явитись на сайті prozorro.gov.ua та на всіх Майданчиках ProZorro. Якщо Ви хочете запросити постачальника в торги, відправте йому ID тендеру. Завдяки цьому унікальному номеру він знайде саме Ваш тендер і зможе взяти в ньому участь. Окрім цього, Майданчики можуть надавати додатковий безкоштовний сервіс - запрошення постачальника в торги: щоб ним скористатися, необхідно просто звернутися до Майданчика, на якому Ви розміщуєте оголошення.

Якщо у Вас виникло запитання з приводу оголошення або Ви не впевнені у коректності термінів періодів закупівлі, якщо Вам не вдається щось опублікувати або ж Ви не знаєте, як заповнити те чи інше поле і т. п., не зволікайте - дзвоніть до служби підтримки Майданчика, через який Ви оголосили закупівлю, спеціалісти проконсультують і допоможуть.

Період уточнень

Період Уточнень триває мінімум 3 робочих дні. Даний мінімальний термін “зашитий” в Систему, тобто поставити термін періоду менше (наприклад, 1-2 дні) неможливо.

Протягом періоду уточнень Ви можете, за необхідності, змінювати умови закупівлі, додавати/змінювати документи. В той же час Постачальники мають можливість через Систему звертатися до Вас із питаннями та/або вимогами. Запитання, вимоги та Ваші відповіді на них оприлюднюються в Cистемі, і їх може бачити кожен, хто відкриє Вашу закупівлю. Замовник протягом одного робочого дня з дня оприлюднення питання/вимоги зобов’язаний надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі. У разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні.

Всі відповіді на питання надаються через Майданчик, який Ви обрали для розміщення оголошення. Ви не будете бачити назву компанії, яка ставила питання, лише зміст звернення.

Період подання пропозицій

Тривалість етапу подання пропозицій учасниками визначається встановленими замовником кінцевим строком подання пропозицій та тривалістю періоду уточнення інформації про закупівлю.

При цьому загальна тривалість етапів уточнення інформації про закупівлю та етапу подання пропозицій учасниками не повинен бути менше 6-ти робочих днів. В даний період Ви вже не можете вносити зміни до оголошення, а Постачальники - ставити запитання.

На цьому етапі Постачальники подають пропозиції, які залишаються конфіденційними. До початку аукціону Ви не бачите кількість поданих пропозицій. Проте, якщо по закінченню періоду подання пропозицій Система призначає дату та час аукціону, то для участі у Вашій процедурі закупівлі подано мінімум 2 пропозиції. Майданчики проінформують Вас та Постачальників про дату та час початку аукціону.

Якщо на етапі подання пропозицій не було подано жодної пропозиції, то закупівля автоматично відміняється системою.

Якщо на етапі подання пропозицій було подано лише 1 пропозицію, то закупівля автоматично переходить на етап кваліфікації, а Ви її оцінюєте

Аукціон

Після завершення періоду подання пропозицій система планує дату та час аукціону. Він може бути призначений лише на робочий день та на робочий час. Дата та час аукціону відображатиметься в оголошенні про проведення закупівлі. Понижувальний аукціон (редукціон) відбувається за єдиним критерієм - ціна/приведена ціна* та складається з 3 раундів. На початку аукціону Ви можете бачити лише кількість Постачальників, які називатимуться "Учасник 1", "Учасник 2" і т. д., як показано на малюнку.

  • Приведена ціна - це ціна, зазначена Постачальником у своїй пропозиції та перерахована з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, що визначена Замовником в умовах закупівлі. Приведена ціна = Ціна пропозиції / Коефіцієнт корекції (КК).
  • Протягом аукціону Постачальники можуть зменшувати вартість своєї цінової пропозиції у кожному раунді не менше, ніж на крок, який був вказаний в оголошенні (відносно своєї попередньої ставки) або ж залишати вартість своєї пропозиції незмінною. По завершенню аукціону всі дані про Постачальників, без виключення, оприлюднюються в Системі.

Кваліфікація постачальників і визначення переможця

На цьому етапі Ви проводите активні дії, а саме: послідовно перевіряєте отримані пропозиції, починаючи з найменшої запропонованої ціни до найвищої. Якщо пропозиція Постачальника з найменшою ціною відповідає Вашим вимогам, така пропозиція оголошується переможцем. Якщо не відповідає - Ви дискваліфікуєте таку пропозицію і оцінюєте наступну.

Якщо на етапі кваліфікації декілька пропозицій в черзі (від найнижчої ціни до найвищої), Ви не можете брати до розгляду пропозицію другого за ціною Постачальника в торгах, доки не приймете рішення по першому Постачальнику. Спочатку відхиляєте пропозицію першого Постачальника, потім розглядаєте другого. Якщо ж пропозиція першого в черзі Постачальника Вам підходить, інші пропозиції Ви вже не розглядаєте. 3.6. Укладання договору

Ви можете укласти договір Замовник не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Сума в договорі не може перевищувати ціну пропозиції Переможця торгів, яку він запропонував в останньому раунді аукціону. Після прикріплення договору процедура вважається завершеною.

Слід пам'ятати, що Ви, як Замовник, можете відмінити процедуру у будь-який момент до її завершення, але при цьому обов’язково повинні зазначити причини відміни закупівлі.