Пропуск учнями без поважних причин навчальних занять – адміністративна відповідальність

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Кодекс України про адміністративні правопорушення
Сімейний кодекс України
Закон України "Про охорону дитинства"
Постанова Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 "Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів"

Пропуск учнями без поважних причин навчальних занять – адміністративна відповідальність

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

Іншими словами, якщо дитина хворіла і тому не відвідувала школу, до навчального закладу потрібно надати медичну довідку. Якщо школяр перебував удома під наглядом батьків, підтвердженням стане заява від батька або матері.

Важливо – за пропуск заняття без поважної причини, батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.

Отож, відповідно до ст. 184 КУпАП ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей передбачає накладення штрафу у розмірі від 850 грн. до 1700 грн. Проте, якщо ситуація повториться тоді батьки заплатять штраф від 1700 грн до 5100 грн.

Слід пам’ятати, що до відповідальності притягуються і мати і батько, адже згідно Сімейного кодексу України та Закону України «Про охорону дитинства. І в такому випадку штраф не ділиться на двох, а навпаки подвоюється. Тобто, такий прогул «буде коштувати» мінімум – 3820 гривень, а максимуму – 10620 гривень.


Судова практика. Справа № 676/7501/19 .

Адміністративне правопорушення