Оскарження протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією
Нормативна база
Протокол про адміністративне правопорушення
Протокол про адміністративне правопорушення– це відповідним чином оформлений уповноваженою особою процесуальний документ про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення, передбаченого КУпАП.''''
Зміст протоколу
Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначають:
- дату й місце його складення
- посаду
- прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол
- відомості про особу, яку притягують до адміністративної відповідальності
- місце, час учинення й суть адміністративного правопорушення
- нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення
- прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є
- пояснення особи, яку притягують до адміністративної відповідальності
- інші відомості, необхідні для вирішення справи
Особливості адміністративного та судового оскарження протоколу про адміністративне правопорушення
Перш за все, варто зазначити, що протокол про адміністративне правопорушення не підлягає оскарженню в порядку адміністративного оскарження чи в порядку адміністративного судочинства, оскільки за своєю природою та змістом не являється рішенням суб'єкта владних повноважень та не спричиняє зміни прав чи обов'язків особи.
Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення, в розумінні статті 251 КУпАП, є доказом у справі про адміністративне правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення встановлює лише виявлені порушення, однак, не породжує будь-яких правових наслідків для особи, не встановлює її прав і обов'язків.
Питання щодо правильності складання протоколу про адміністративне правопорушення, встановлення наявності чи відсутності в діяннях особи складу адміністративного правопорушення тощо, належить розглядати в порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення. Тобто, питання розгляду та надання оцінки всім доказам, в тому числі і самому протоколу про адміністративне правопорушення, здійснюється під час розгляду питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.