Правила перевезення дітей
- Конституція України
- Постанова Кабінету Міністрів Украни від 10 жовтня 2001 р. № 1306 Про Правила дорожнього руху
20 листопада набув чинності закон №224-IX: документ вносить зміни до ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення і вводить штрафи за неправильне перевезення дітей.
Як треба перевозити дітей в авто, прописано в постанові Кабміну "Про правила дорожнього руху", і самі норми не змінилися. Як і раніше, правила забороняють "перевозити дітей, зріст яких менше 145 см, або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу". Проте раніше жодної відповідальності за порушення підпункту "б" п. 21.11 ПДР не було. Тепер штраф за перше порушення становитиме 510 грн; за повторне порушення протягом року – 850 грн.
Водночас переліку згаданих у правилах дорожнього руху спеціальних засобів для пристібання в українському законодавстві немає. Чи обов'язково це мають бути дитячі автокрісла, чи можна використовувати бустери або, наприклад, спеціальні дитячі адаптери для ременів безпеки, законодавці не уточнили. За новими правилами, штрафи будуть накладатись на водіїв, які перевозять дітей віком до 12 років чи зростом до 145 сантиметрів у машині без автокрісла. За новими правилами, якщо автомобіліста вперше спіймали на порушенні, то йому загрожує штраф 510 гривень, а за повторне порушення доведеться заплатити вже 850.
Як потрібно перевозити дітей у таксі
У новому законі не розтлумачено, як саме мають тепер перевозити дітей таксі. Разом з тим, автор документу, нардеп Дмитро Шпенов, пояснив, що таксисти теж зобовʼязані встановити в салоні дитячі крісла чи возити їх у багажнику про всяк випадок.
У службах таксі уже прокоментували, як Штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Як реагують відомі таксі-сервіси Штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Як реагують відомі таксі-сервісидіятимуть після набуття чинності закону. Так, компанії, які мають власний автопарк розповідають, що будуть дотримуватись закону: таксисти будуть возити автокрісла, або сервіси визначать окремі авто, які обладнають необхідними сидіннями.
Водночас, відомі таксі-сервіси, в яких водії їздять на власних авто, вважають, що пасажири зобов'язані мати власні автокрісла, щоб перевозити своїх дітей. Таксистам на перших етапах просто радять не брати замовлень, якщо авто не обладнане спецсидінням і пасажири теж не мають такого. У перспективі сервіси планують створити додаткову послугу і пасажири будуть доплачувати за машину з автокріслом.
Скільки часу можна перевозити дитину в автокріслі
Лікарі повідомляють, що дітям не рекомендують перебувати в автокріслі довше двох годин. Водіям радять періодично зупинятись, щоб прогулятись і перекусити. При цьому, якщо планується велика подорож, то варто під час коротких поїздок перевірити, чи комфортно дитині.
Як вибрати автокрісло
Група 0 – автокрісла для дітей вагою до 10 кілограм. Автолюлька для новонароджених використовується до року, встановлюється на задньому сидінні боком або проти руху автомобіля.
Група 1 – автокрісла для дітей вагою до 18 кілограм та віком від одного року. Встановлюється за напрямом руху і має пʼятиточкові ремені.
Група 2-3 – автокрісла для дітей вагою 25-36 кг та віком від 3 до 12 років. Такі сидіння можуть мати власні ремені безпеки, або ж бути без них. У другому випадку дитину фіксують автомобільним ременем безпеки, який протягується через спеціальні напрямні в автокріслі.
Бустери – сидіння без задньої спинки, але з підлокітниками. У ньому дитина просто сидить на 10-15 см вище та пристібається звичайним ременем безпеки. Вважається, що вони не такі безпечні, як звичайні автокрісла.
[Категорія: Доробити]