Суборенда земельної ділянки
Суборенда земельної ділянки
Зміст
- Нормативно - правова база
- Поняття суборенди земельної ділянки
- Сторони договору суборенди
- Умови договору суборенди земельної ділянки
- Форма договору суборенди земельної ділянки
- Права та обов'язки землекористувачів
- Припинення та розірвання договору суборенди земельної ділянки
Нормативно - правова база
- Земельний кодекс України
- Цивільний кодекс України
- Закон України " Про оренду землі "
- Постанова Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220 "Про затвердження Типового договору оренди землі"
Поняття суборенди земельної ділянки
Суборенда землі - це передача земельної ділянки її користувачем (орендарем) іншій особі в користування на певний строк та на умовах, погоджених з орендодавцем.
Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (крім випадків, визначених законом). Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.
Передача в суборенду земельних ділянок, на яких розташовані цілісні майнові комплекси підприємств, установ і організацій державної або комунальної власності, а також заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим, та їх структурних підрозділів, забороняється.
Сторони договору суборенди
Сторонами договору суборенди є орендар(користувач) земельної ділянки та суборендар.
Якщо орендарем земельної ділянки є ініціатор створення індустріального парку, така земельна ділянка або її частини передаються ним у суборенду учасникам індустріального парку відповідно до земельного законодавства України без попереднього погодження з орендодавцем, якщо це не суперечить договору оренди такої земельної ділянки.
Умови договору суборенди земельної ділянки
Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому. Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі.
Форма договору суборенди земельної ділянки
Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. За згодою сторін договір суборенди земельної ділянки посвідчується нотаріально. Державна реєстрація договорів суборенди земельної ділянки проводиться за порядком, визначеним для державної реєстрації договорів оренди землі.
Права та обов'язки землекористувачів
Припинення та розірвання договору суборенди земельної ділянки
У разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється.