Переміщення (евакуація) підприємств із зони бойових дій

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Загальна інформація

24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64 відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан!

17 березня 2022 року Урядом прийнято постанову № 305  "Про особливості роботи акціонерного товариства “Укрпошта” в умовах воєнного стану", яка регламентує безоплатне перевезення майна вітчизняних підприємств, установ та організацій згідно з переліком, який формується Міністерством економіки і передається до Міністерства інфраструктури.

Розпорядженням Уряду від 25 березня 2022 року № 246-р затверджено план невідкладних заходів з переміщення у разі потреби виробничих потужностей суб’єктів господарювання з територій, де ведуться бойові дії та/або є загроза бойових дій, на безпечну територію.

Урядова програма релокації підприємств реалізується Міністерством економіки України спільно з обласними держадміністраціями, а також Укрзалізницею та Укрпоштою. Бізнес може отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території України, в пошуку виробничих приміщень, розселенні працівників тощо.

При реалізації програми держава допомагає в:

  • підборі площ для розміщення виробництва;
  • допомозі з перевезенням на нову локацію;
  • сприянні в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
  • підтримці у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту

Як взяти участь у програмі?

Для отримання допомоги та взяти участь у програмі взяти участь в програмі, необхідно зареєструватись за посиланням.

Рекомендуємо у заявці вказувати детальну інформацію про підприємство, кількість обладнання, працівників тощо, зазначити всі запитувані у формі характеристики. Це пришвидшить процес транспортування та обробки заявки. Заявку може подати будь-яке підприємство. Після обробки усіх запитів Міністерство економіки визначає черговість релокації компаній. Пріоритет мають стратегічні підприємства та компанії, які виробляють товари першої необхідності. Підприємства, які мають змогу самотужки перевезти своє обладнання, отримають допомогу з логістичних питань.

Який порядок розгляду заявки:

-заявки сортуються за пріоритетністю – в першу чергу на релокацію можуть розраховувати виробничі підприємства;

- фахівці Міністерства економіки зв’язуються з претендентами на релокацію щодо доуточнення інформації;

- заявка передається спеціально призначеним відповідальним фахівцям до однієї з приймаючих обласних адміністрацій;

- фахівці в областях контактують з підприємством, спільно шукають варіанти вільних площ під розміщення, вирішують питання оренди, підключення мереж, розселення персоналу тощо.


Який порядок реалізації програми?

Після цього заявка надходить до логістів. Головним перевізником виступає АТ “Укрзалізниця”. АТ “Укрпошта” відповідає за підвезення обладнання до залізничної станції, а також може виступати оператором, адже забезпечує оперативне проходження блокпостів, оформлює транспортні накладні і інші документи, що дозволяють компенсувати підприємству витрати на транспортування. При прибутті на нове місце підприємство монтує обладнання, підключається до мереж, запускає роботу. Фахівці обласних адміністрацій сприяють і допомагають компанії у облаштуванні. Державна служба зайнятості додатково співпрацює з підприємством у питанні працевлаштування нових робітників, а Державна служба з питань праці консультує у сфері гарантій безпеки життя і здоров’я працівників.

З питань реєстрації заявки допоможуть менеджери майданчика Е-Тендер в робочі дні з 9:00 до 18:00 години. Телефон: 0 800 300 705 (безкоштовно в межах України). Посилання: [[1]]

Корисне посилання