Відкриття виконавчого провадження: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
(Створена сторінка: == Нормативна база: == <br /> [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1404-19 Закону України "Про виконавче провадже...)
 
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативна база: ==
== Нормативна база: ==
<br />
<br />
[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1404-19 Закону України "Про виконавче провадження"]<br />
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1404-19 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII.]
[http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0489-12 Інструкція з примусового виконання рішень]<br />
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0489-12 Наказ Міністерства Юстиції про затвердження інструкції з примусового виконання рішень від 02.04.2012 № 512/5.]
[http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1207-18 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1207-18 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" 15 квітня 2014 року № 1207-VII.]
 


== Поняття виконавчого провадження ==
== Поняття виконавчого провадження ==

Версія за 13:58, 2 жовтня 2018

Нормативна база:



Поняття виконавчого провадження

Виконавче провадження - це завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень, що спрямовані на примусове виконання рішень. Функція примусового виконання рішень покладена на державну виконавчу службу (далі - ДВС), яка створюється в районах, містах, районах міст, або на приватних виконавців. Виконавчі дії провадяться державним виконавцем (приватним виконавцем) за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна.

Куди звертатись?

Якщо боржник проживає, працює або належне йому майно знаходиться у м.Києві, то необхідно звернутися до одного з районних відділів державної виконавчої служби м. Києва. Вся інформація про місцезнаходження відділів державної виконавчої служби знаходиться на сайті Головного територіального управління юстиції м. Києва або тієї області, до якої Вам необхідно звернутися.
У тому випадку, коли боржник знаходиться на тимчасово окупованій території, то виконавче провадження здійснюється відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області. Також відділом примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Херсонській області вирішується питання про поновлення втрачених виконавчих проваджень, що знаходились на тимчасово окупованій території.

Що необхідно для відкриття виконавчого провадження

Для того, що б звернути виконавчий документ до виконання, Вам необхідно скласти заяву про відкриття виконавчого провадження. Має бути два примірники. Особливих вимог до заяви про відкриття виконавчого провадження законодавством не передбачено. Зразок заяви містить в кожному відділі державної виконавчої служби, а також розміщений на сайті Головного територіального управління юстиції у Київській області.
Також Вам необхіно сплатити авансовий внесок, а оригінал квитанції підкласти до заяви про відкриття виконавчого провадження. Обов'язково звертайте увагу на правильність оформлення виконавчого документа тому, що суди, доволі часто, допускають помилки при їх оформленні.
Виконавчий документ, заява та оригінал квитанції про сплату авансового внеску подаються до канцелярії обраного Вами відділу державної виконавчої служби. На Вашому екземплярі заяви має бути проставлений штамп про отримання. Обов'язково залиште собі копію квитанції про сплату авансового внеску та виконавчого документа. У випадку, якщо виконавчий документ буде втрачено, копії знадобляться для подання заяви про видачу дубліката виконавчого документа.
Також Ви можете направити заяву про відкриття виконавчого провадження, оригінали виконавчого документа та квитанції про сплату авансового внеску поштою, але в цьому випадку, бажано, направляти всі ці документи цінним листом з описом вкладення - це дасть змогу відстежити, коли саме лист надійшов до відділу державної виконавчої служби.

Відкриття виконавчого провадження

Після отримання канцелярією відділу державної виконавчої служби Вашої заяви з доданими до неї документа, вона вноситься до бази, яка автоматично визначає державного виконавця, який буде здійснювати виконавче провадження за Вашим виконавчим документом.
Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов’язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
Постанова про відкриття виконавчого провадження вноситься до Автоматизовної системи виконавчих проваджень, в якій їй присвоюється номер та код доступу. Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників України одночасно з винесенням постанови пор відкриття виконавчого провадження.
Постанова про відкриття виконавчого провадження надсилається рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення не пізніше наступного робочого дня з моменту її винесення. Документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі. У разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходження документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження.