Стягнення аліментів в порядку наказного провадження: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
(Відредаговано відповідно до змін у законодавстві щодо наказного провадження)
Рядок 3: Рядок 3:
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 Цивільний процесуальний кодекс України]   
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 Цивільний процесуальний кодекс України]   
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 Сімейний кодекс України]  
* [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 Сімейний кодекс України]  
* [http://zakon.rada.gov.ua/go/3674-17 Закон України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір"]


== Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ про стягнення аліментів ==
 
# Заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - '''''однієї чверті''''', на двох дітей - '''''однієї третини''''', на трьох і більше дітей - '''''половини заробітку (доходу) платника аліментів''''', але <u>не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину</u>, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;
== Стягнення аліментів на підставі судового наказу ==
# заявлено вимогу про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі '''''50 відсотків прожиткового мінімуму''''' для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
Судовий наказ про стягнення аліментів є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог:
1) про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - '''''однієї чверті''''', на двох дітей - '''''однієї третини''''', на трьох і більше дітей - '''''половини заробітку (доходу) платника аліментів''''', але <u>не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину</u>, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;
2) про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі '''''50 відсотків прожиткового мінімуму''''' для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
Із заявою про видачу судового наказу може звернутися той з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.


== Форма, зміст заяви про видачу судового наказу, порядок її розгляду ==
== Форма, зміст заяви про видачу судового наказу, порядок її розгляду ==
Заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником. У ній повинно бути зазначено:
Заява про видачу судового наказу подається до суду упершої інстанції за загальними правилами підсудності, у письмовій формі та підписується заявником або його представником. У ній повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява; 2) прізвище, ім'я та по-батькові заявника та боржника, їх місце проживання, РНОКПП заявника та боржника за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника, а також офіційні електронні адресита інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; 3) ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4)вимогми заявника і обставини, на яких вони грунтуються; 5)перелік доказів, якими заявник обгрунтовує  обставини, на яких грунтуються його вимоги. Якщо заяву подано в електронній формі до боржника, який має зареєстровану офіційну електронну адресу, заявник в подальшому повинен подавати будь-які процесуальні та інші документи, пов'язані з розглядом його заяви, виключно в електронній формі. Заявник має право відкликати заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом. Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом 5 днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
1) найменування суду, до якого подається заява; 2) прізвище, ім'я та по-батькові заявника та боржника, їх місце проживання, РНОКПП заявника та боржника за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника, а також офіційні електронні адресита інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника;  
 
3) ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;  
== Право власності на аліменти ==
4)вимогми заявника і обставини, на яких вони грунтуються;  
Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.
5)перелік доказів, якими заявник обгрунтовує  обставини, на яких грунтуються його вимоги.
Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Якщо заяву подано в електронній формі до боржника, який має зареєстровану офіційну електронну адресу, заявник в подальшому повинен подавати будь-які процесуальні та інші документи, пов'язані з розглядом його заяви, виключно в електронній формі.  
Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.
Заявник має право відкликати заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом.  
Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України";
Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом 5 днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.  
 
За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
== Способи виконання обов’язку утримавати дитину ==
За домовленістю.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів";


== Мінімальний розмір аліментів на одну дитину ==
== Наслідки видачі судового наказу про стягнення аліментів ==
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку";
Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст) боржникові разом з копією заяви про видачу судового наказу та доданими до неї документами. Судовий наказ про стягнення аліментів скасуванню не підлягає. Протягом 5 днів з дня набрання судовим наказом законної сили  суд надсилає його копію (текст) стягувачу. Судовий наказ є виконавчим документом.
.
== Мінімальний розмір аліментів на двох/трьох дітей ==
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину";
 
 
== Стягнення аліментів в твердій грошовій сумі ==
Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


== Час, з якого присуджуються аліменти на дитину ==
== Час, з якого присуджуються аліменти на дитину ==
 
В разі подання заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів - із дня подання такої заяви.
В разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви
 


== Судовий збір ==
== Судовий збір ==
Від сплати судового зору звільняються  позивачі -  у справах про стягнення аліментів оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення".
За подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір в розмірі 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається.


[[Категорія: Доробити]]
[[Категорія: Доробити]]

Версія за 13:02, 21 травня 2018

Нормативна база


Стягнення аліментів на підставі судового наказу

Судовий наказ про стягнення аліментів є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог: 1) про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб; 2) про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися той з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Форма, зміст заяви про видачу судового наказу, порядок її розгляду

Заява про видачу судового наказу подається до суду упершої інстанції за загальними правилами підсудності, у письмовій формі та підписується заявником або його представником. У ній повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) прізвище, ім'я та по-батькові заявника та боржника, їх місце проживання, РНОКПП заявника та боржника за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника, а також офіційні електронні адресита інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; 3) ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4)вимогми заявника і обставини, на яких вони грунтуються; 5)перелік доказів, якими заявник обгрунтовує обставини, на яких грунтуються його вимоги. Якщо заяву подано в електронній формі до боржника, який має зареєстровану офіційну електронну адресу, заявник в подальшому повинен подавати будь-які процесуальні та інші документи, пов'язані з розглядом його заяви, виключно в електронній формі. Заявник має право відкликати заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом. Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом 5 днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Наслідки видачі судового наказу про стягнення аліментів

Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст) боржникові разом з копією заяви про видачу судового наказу та доданими до неї документами. Судовий наказ про стягнення аліментів скасуванню не підлягає. Протягом 5 днів з дня набрання судовим наказом законної сили суд надсилає його копію (текст) стягувачу. Судовий наказ є виконавчим документом.

Час, з якого присуджуються аліменти на дитину

В разі подання заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів - із дня подання такої заяви.

Судовий збір

За подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір в розмірі 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається.