Компенсація на оплату електричної енергії деяким категоріям споживачів: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Рядок 15: Рядок 15:
- багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
- багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.


Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті скасування знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів, встановленої з 1 січня 2021 року.
Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті відміни знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів, встановленої з 1 січня 2021 року.


'''Увага!''' '''Зазначеною постановою визначено, що споживачі електроенергії, які отримують житлову субсидію, не мають права на компенсацію.
'''Увага!''' '''Зазначеною постановою визначено, що споживачі електроенергії, які отримують житлову субсидію, не мають права на компенсацію.

Версія за 13:53, 20 вересня 2023

Норматина база

Загальна інформація

01 лютого 2021 року Постановою Кабінету Міністрів України № 64, затверджено Порядок використання коштів для надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії (далі – Порядок).

Вищезазначеним Порядком передбачено надання компенсації побутовим споживачам електричної енергії (окрім тих, які отримують житлову субсидію), для яких до 31.12.2020 року діяв знижений тариф і які використовують електроенергію для опалення, а також дитячим будинкам сімейного типу, багатодітним та прийомним сім’ям. Компенсація надається як часткова оплата за спожиту в І кварталі 2021 року електричну енергію.

Категорії споживачів, яким надається компенсація:

Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті відміни знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію), встановленої з 1 січня 2021 р., таким категоріям споживачів:

- населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

- населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі у сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

- багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті відміни знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів, встановленої з 1 січня 2021 року.

Увага! Зазначеною постановою визначено, що споживачі електроенергії, які отримують житлову субсидію, не мають права на компенсацію. Компенсація надається шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам універсальних послуг з подальшим їх зарахуванням, як часткову оплату за спожиту у I кварталі 2021 р. електричну енергію, на особові рахунки споживачів.

Постачальник універсальних послуг повинен поінформувати споживача про надану йому компенсацію шляхом розміщення відповідної інформації у платіжному документі (рахунку) та в особистому кабінеті споживача.

Кабінетом Міністрів України запроваджено автоматичний механізм виплат грошових компенсацій, який не вимагає від споживачів додатково звертатися до електропостачальника для отримання дозволів або довідок. Електропостачальник сам здійснить всі необхідні розрахунки та проінформує споживача про надану йому компенсацію шляхом відображення її суми в платіжному документі (рахунку) та особистому кабінеті споживача.

Алгоритм розрахунку компенсації:

·       за об’єктами споживачів, зазначених у підпунктах 1 і 2 пункту 3 цього Порядку, щодо яких діяли відповідні знижені тарифи станом на 31 грудня 2020 р., здійснюється розрахунок вартості фактичного обсягу споживання в межах обмежень 3000 кВт∙год на місяць, за зниженими тарифами та за фіксованою ціною, встановленою з 1 січня 2021 р.;

·       за об’єктами споживачів, зазначених у підпункті 3 пункту 3 цього Порядку, здійснюється розрахунок вартості фактичного обсягу споживання за зниженими тарифами та за фіксованою ціною, встановленою з 1 січня 2021 р.;

  • під час здійснення розрахунку за зниженим тарифом та фіксованою ціною:
  • за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу застосовуються відповідні тарифні коефіцієнти;
  • не застосовується 30-відсоткова знижка, що була передбачена станом на 31 грудня 2020 р. для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Постачальник послуг з урахуванням інформації, отриманої від Мінсоцполітики, здійснюють розрахунки сум компенсації споживачам (крім тих, які отримують житлові субсидії) та до 10 числа подають Мінсоцполітики і НКРЕКП заявки на перерахування коштів для компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Розмір отриманої компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Розмір отриманої компенсації не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.