Державна реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини: відмінності між версіями
м (Andrii.stadnyk перейменував сторінку з 1. Державна реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини на [[Державна реєстрація народження під...) |
Немає опису редагування |
||
Рядок 11: | Рядок 11: | ||
- [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0073-14 Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 17.12.2013 № 1095/1239 «Про затвердження форм документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкцій про порядок їх заповнення».]<br /> | - [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0073-14 Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 17.12.2013 № 1095/1239 «Про затвердження форм документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкцій про порядок їх заповнення».]<br /> | ||
</div> | </div> | ||
== Опис суттєвих аспектів, що впливають на один із варіантів вирішення проблеми == | == Опис суттєвих аспектів, що впливають на один із варіантів вирішення проблеми == | ||
<div align="justify"> | <div align="justify"> | ||
Особи, яким стало відомо про факт залишення дитини без батьківського піклування, зобов'язані негайно повідомити про це службу у справах дітей за місцем виявлення дитини.<br /> | Особи, яким стало відомо про факт залишення дитини без батьківського піклування, зобов'язані негайно повідомити про це службу у справах дітей за місцем виявлення дитини.<br /> |
Версія за 08:21, 9 листопада 2018
Нормативна база
- Конституція України
- Сімейний кодекс України
- Цивільний кодекс України
- Кодекс адміністративного судочинства
- Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 № 2398-VI
- Декрет Кабінету Міністрів України "Про державне мито" № 7-93 від 21.01.1993
- Постанова Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».
- Наказ Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5), «Про затвердження Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940
- Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 17.12.2013 № 1095/1239 «Про затвердження форм документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкцій про порядок їх заповнення».
Опис суттєвих аспектів, що впливають на один із варіантів вирішення проблеми
Особи, яким стало відомо про факт залишення дитини без батьківського піклування, зобов'язані негайно повідомити про це службу у справах дітей за місцем виявлення дитини.
У разі виявлення дитини, яку підкинуто чи знайдено поза закладом охорони здоров'я (на вулиці, у транспорті або в інших громадських місцях) службовою особою органу внутрішніх справ за місцем виявлення дитини в присутності медичного працівника закладу охорони здоров'я, який викликається на вимогу службової особи органу внутрішніх справ, складається акт органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку (далі – Акт). Акт складається в день виявлення дитини в присутності особи, яка знайшла (виявила) підкинуту чи знайдену дитину, та понятих.
Службова особа органу внутрішніх справ негайно повідомляє про виявлення такої дитини службу у справах дітей за місцем виявлення дитини.
Служба у справах дітей або виконавчий орган сільської, селищної ради, до яких надійшло повідомлення про дитину, яка залишилась без батьківського піклування, повинні з'ясувати місце знаходження дитини, її вік, відомості про батьків або осіб, які їх замінюють, обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування, прізвище, ім'я, по батькові та адресу особи, від якої надійшло повідомлення, та отримати іншу інформацію, що має істотне значення.
Державна реєстрація народження дитини, яку підкинули або яка була знайдена, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану (далі – орган ДРАЦС) за письмовою заявою представника органу опіки та піклування.
Реєстрація народження дитини провадиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.
Прізвище, ім'я та по батькові дитини, батьки якої невідомі, та відомості про батьків зазначаються на підставі рішення органу опіки та піклування.
У разі коли батьки підкинутої, знайденої дитини відомі, визначення походження дитини від матері та батька здійснюється з дотриманням норм Сімейного кодексу України.
Про факт державної реєстрації акту цивільного стану органом ДРАЦС представнику органу опіки та піклування видається свідоцтво про народження та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до ст.ст. 126, 133, 135 Сімейного кодексу України.
Державна реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини за заявою представника органу опіки та піклування (добровільний порядок)
- Куди звертатись:
Державна реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини проводиться органом ДРАЦС за місцем народження дитини, не пізніше одного місяця від дня народження дитини за письмовою заявою представника органу опіки та піклування.
- Вартість:
Безоплатно.
Від сплати державного мита звільняються громадяни - за реєстрацію народження фізичної особи та її походження.
Перелік та зразки необхідних документів
Для державної реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини до органу ДРАЦС представником органу опіки та піклування подаються наступні документи:
- письмове звернення у довільній формі;
- паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою;
- рішення органу опіки та піклування про державну реєстрацію народження дитини;
- довідка закладу охорони здоров'я про вік підкинутої, знайденої дитини.
- Строки розгляду питання:
У день звернення.
- Підстави для відмови:
У державній реєстрації актів цивільного стану може бути відмовлено, якщо:
- державна реєстрація суперечить вимогам законодавства України;
- державна реєстрація повинна проводитися в іншому органі ДРАЦС;
- з проханням про державну реєстрацію звернулася особа, яка не має необхідних для цього повноважень.
Орган ДРАЦС не вправі відмовити в державній реєстрації народження, мотивуючи відмову доцільністю провести її в іншому органі ДРАЦС.
Орган ДРАЦС на прохання особи, якій відмовлено в державній реєстрації актів цивільного стану у зв'язку з наявністю однієї з вищевказаних підстав, повинен викласти причину такої відмови в письмовій формі.
- Порядок оскарження:
Дії або бездіяльність працівника органу державної реєстрації актів цивільного стану можуть бути оскаржені до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та/або до суду.
Оскарження дій або бездіяльності працівників органу державної реєстрації актів цивільного стану (судовий порядок)
- Куди звернутися:
Спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності розглядаються окружними адміністративними судами в рамках адміністративного судочинства.
Адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.