Примусова госпіталізація до протитуберкульозного закладу: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
м (Natalia.kovtaliuk перейменував сторінку з Обов'язкова госпіталізація до протитуберкульозного закладу на [[Примусова госпіталізація до протит...)

Версія за 07:27, 3 жовтня 2018

Нормативна база

  1. Цивільний процесуальний кодекс України від 18.03.2004 №1618-IV
  2. Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” від 24.02.1994 р. № 4004-ХІІ
  3. Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб” від 06.04.2000р. №1645-ІІІ
  4. Закон України “Про протидію захворюванню на туберкульоз” від 05.07.2001 р. №2586-ІІІ


Предмет доказування

  • встановлення факту захворювання на заразну форму туберкульозу;
  • підстави для примусової госпіталізації;
  • ухилення хворої особи від обов'язкової госпіталізації.

Перелік необхідних доказів (основних):

  • мотивований висновок лікаря про необхідність примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації, в якому зазначається строк, протягом якого буде проведено лікування.

Підсудність:
Заява про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу, який здійснює медичний (диспансерний) нагляд за цим хворим, або до суду за місцем виявлення такого хворого.

Заявник: представник протитуберкульозного закладу, який здійснює медичний (диспансерний) нагляд за хворим.

Заінтересовані особи:

  • особі має бути надано право особистої участі в судовому засіданні, за винятком випадків, коли за даними протитуберкульозного закладу така особа становить загрозу розповсюдження хвороби;
  • представник особи, стосовно якої вирішується питання про госпіталізацію.
  • участь у розгляді справи представника протитуберкульозного закладу, за заявою якого відкрито провадження у справі, представника особи, стосовно якої вирішується питання про примусову госпіталізацію або про продовження строку примусової госпіталізації, є обов’язковою.

Строк подання заяви: заява подається протягом 24 годин з часу виявлення в особи загрозливої форми туберкульозу.

Розгляд справи та рішення суду

 Справи про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації суд розглядає не пізніше 24 годин після відкриття провадження у справі. Особі має бути надано право особистої участі в судовому засіданні, за винятком випадків, коли за даними протитуберкульозного закладу така особа становить загрозу розповсюдження хвороби.

Розглянувши заяву про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації, суд ухвалює рішення, яким відхиляє або задовольняє заяву.
Рішення про задоволення заяви, підлягає негайному виконанню та є підставою для примусової госпіталізації або продовження строку примусової госпіталізації особи в протитуберкульозному закладі на встановлений законом строк.

Після набрання законної сили рішенням суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації суд надсилає рішення відповідному органу місцевого самоврядування для вжиття заходів щодо охорони майна особи, стосовно якої ухвалено рішення суду.