Порядок оскарження висновку військово-лікарської комісії Збройних Сил України

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 09:33, 7 листопада 2018, створена Kyiv4.kyiv (обговорення | внесок) (Скасування редагування № 9811 користувача Volodymyr.shcherbakov (обговорення))

Нормативно – правова база

Загальні положення

ВЛК – це військово-лікарська комісія. Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови.
Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються:
• свідоцтвом про хворобу,
• довідкою військово-лікарської комісії,
• протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

ЦВЛК – це Центральна військово-лікарська комісія. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.
ЦВЛК Міністерства оборони України розташована у м Київ, вул. Госпітальна, 16.
Голова ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору департаменту охорони здоров'я (далі - ДОЗ) Міністерства оборони України.
Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються голові ЦВЛК.

Порядок оскарження постанов (висновку) ВЛК

Згідно із п. 10 ч.4 ст. 2 “Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку. Відповідно до п. 5 ч.3 ст.2 “Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” (далі Положення) Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Позасудовий порядок оскарження:

Рішення ВЛК можуть бути оскаржені в такому порядку:
-рішення військово-лікарської комісії гарнізону, госпіталю можуть бути оскаржені у військово-лікарській комісії регіону за територіальним принципом або Центральній військово-лікарській комісії;
-рішення ВЛК регіону можуть бути оскаржені в Центральній військово-лікарській комісії або в судовому порядку;
-рішення Центральної ВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Можливість перегляду та оскарження рішень ВЛК передбачена Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Для перегляду рішення необхідно подати у ВЛК вищого рангу 'заяву про перегляд постанови нижчої за рангом військово-лікарської комісії' та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.

Термін для подачі документів на перегляд ВЛК вищого рангу законодавчо не встановлений, але доцільно подавати заяву в найкоротші терміни з моменту отримання документів на руки.


Судовий порядок оскарження:

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, в адміністративному суді.

Для оскарження в судовому порядку необхідно подати позов до адміністративного суду за місцем знаходження позивача, оскільки, відповідно до ч. 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства.

Відповідно до ст. 2 Кодексу в адміністративних судах можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень.

При цьому термін звернення до суду не може перевищувати одного місяця з моменту винесення рішення ВЛК вищого рангу, якщо початкові висновки підпорядкованих ВЛК оскаржувалися в такому порядку, або шести місяців з моменту винесення рішення, якщо рішення не оскаржувалося у вищих органах.

Адміністративний позов може містити вимоги щодо скасування або визнання нечинним рішення ВЛК та щодо зобов’язання ВЛК ухвалити нове рішення.

Адміністративний суд має розглянути адміністративний позов протягом одного місяця з дня відкриття адміністративного провадження.