Одноразова грошова допомога постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Хто має право на отримання грошової допомоги

Постраждалі і внутрішньо переміщені особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має здатності (не набула здатності або втратила її) чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті.

Куди звернутися

Для отримання грошової допомоги постраждала особа чи внутрішньо переміщена особа звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної в м. Києві держадміністрації (структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради) за місцем реєстрації проживання або фактичним місцем перебування.

Питання надання грошової допомоги розглядають комісії, утворені районними, районними в м. Києві держадміністраціями та виконавчими комітетами міст обласного підпорядкування.

Перелік необхідних документів

  1. Заява, в якій зазначаються причини необхідності надання грошової допомоги (викладаються в довільній формі та підтверджуються відповідними документами) та реквізити рахунка, відкритого в банківській установі;
  2. копія документа, що посвідчує особу (паспорт тощо);
  3. копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  4. копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей);
  5. копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для зазначеної категорії осіб);
  6. медична довідка про стан здоров’я особи або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності (у разі необхідності) (пункт 1 Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 535).

Розмір грошової допомоги

Чіткий розмір одноразової грошової допомоги не встановлено й залежить від наявності коштів та характеру життєвих складнощів конкретного заявника.
Водночас, рішенням міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам (2014 рік), утвореної Міністерством соціальної політики України, рекомендовано застосовувати наступні розміри грошової допомоги:

  • дітям-сиротам, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції, та дітям, батьки яких є полоненими або зниклими безвісти, - на одну дитину

1176 гривень;

  • сім’ям, у яких є діти-інваліди або інваліди з дитинства, - 1764 гривні;
  • багатодітним сім’ям – 2352 гривні;
  • сім’ям, члени яких потребують невідкладного вартісного лікування, - 1176 гривень;
  • сім’ям, у яких є інваліди I, II груп, - 1176 гривень;
  • сім’ям, де є вагітні жінки, або один з батьків здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з числа сімей загиблих в антитерористичній операції), - 1764 гривні.

Грошова допомога постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам надається одноразово.

Строки розгляду питання

Строк розгляду відповідними комісіями заяв про надання грошової допомоги не визначено.

Відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань надання грошової допомоги постраждалим чи внутрішньо переміщеним особам рекомендовано насамперед надавати зазначену допомогу сім’ям загиблих в антитерористичній операції з числа військовослужбовців та інших осіб, сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників антитерористичної операції, які отримали тяжкі поранення та потребують тривалого лікування.

Підстави для відмови

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної в м. Києві держадміністрації (структурний підрозділ з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради) повертає особі подані документи та повідомляє про відмову у наданні грошової допомоги, у разі коли особа раніше отримувала таку допомогу (витяг з протоколу засідання місцевої комісії надається під розписку або надсилається поштою).