Порядок монетизації пільг

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база:

Загальні положення

Монетизації пільг - механізм надання пільг у грошовій формі, операційні дії щодо виплати пільг у грошовій безготівковій формі та у готівковій формі, окреслено перелік , оплата яких здійснюватиметься у грошовій формі.(пункт 12 Постанова Кабінету міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі»»).

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та інформації, отриманої від управителів, виконавців комунальних послуг, ОСББ(ЖБК), розраховують суму пільги.
Дані розрахунки здіснюються виходячи із:

Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», надання пільг визначено в таких формах:

- грошовій безготівковій формі;

- грошовій готівковій формі.

Виплати пільг у грошовій безготівковій формі

Перерахування коштів за послуги здійснюється згідно пріорітетів, а саме у такій послідовності:

  1. постачання теплової енергії
  2. постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення
  3. централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, - постачання та розподіл електричної енергії, - постачання та розподіл природного газу
  4. поводження з побутовими відходами
  5. послуги з управління багатоквартирним будинком
  6. внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

За заявою до управлінню соціального захиста населення пільговик може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги.

АТ “Ощадбанк” перераховує кошти не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетним принципом: за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу тощо. Поки дозволяє сума пільги. Ті послуги, на які не вистачило коштів, пільговик повинен сплатити самостійно.

Виплата розрахованої суми пільги здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк” на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк” договору.

Згідно з Порядком надання пільг АТ «Ощадбанк» інформує пільговиків за допомогою смс- повідомлення про стан розрахунків за комунальні послуги протягом доби після перерахування коштів комунальним підприємствам.

Для отримання SMS про стан розрахунків за комунальні послуги та реєстрації в особистому кабінеті пільговика необхідно:

  1. Звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з проханням доповнити ваші персональні дані номером особистого мобільного телефону. Пільговику, котрий вже надавав номер мобільного телефону, звертатись повторно не потрібно.
  2. Зареєструватись в особистому кабінеті пільговика на нашому сайті.

Прегляд даних та реєстрацію в особистому кабінеті пільговика можна здійснити за електронною адресою:

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПІЛЬГОВИКА - https://pkb.oschadbank.ua/login

Виплати пільг у грошовій готівковій формі

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунку, відкритого пільговиком в АТ „Ощадбанк” .

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Під час перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ „Ощадбанк” утримує із сум нарахованих пільг комісійну винагороду у розмірі 0,7 відсотка суми платежу (пункт 12 постанови Кабінету Міністрів України від від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі»).

Куди звертатися

Виплати пільг у грошовій безготівковій формі здійснюється в автоматичному режимі управлінням соціального захисту населення, необхідно подати контактний номер для отримання інформації перерахунку коштів за послуги.

Виплати пільг у грошовій готівковій формі із заявою до управлінням соціального захисту населення

Надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу

ВАЖЛИВО

Згідно з п.19 постанови Кабінету Міністрів України від від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», пільговик зобов’язаний повідомляти управління праці та соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільги, а саме:

- зміна умови надання послуги (встановлення/зняття лічильника, відключення/підключення послуги та інше);

- зміна адреси зареєстрованого/фактичного місця проживання;

- зміна складу сім’ї та сімейного становища;

- призначення житлової субсидії у разі наявності пільговиків, які користуються пільгами за фактичним місцем проживання, тощо.

Див. також