Тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 14:45, 17 вересня 2020, створена Pavlo.maramyhin (обговореннявнесок) (2.Загальні положення)

Перейти до: навігація, пошук

1. Нормативна база


2.Загальні положення

В відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 131 Конституції України Вища рада правосуддя ухвалює рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, що входить до ії повноважень згідно п. 8 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Згідно ст. 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» суддю може бути тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя за рішенням Вищої ради правосуддя:

1) у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності;

2) при проведенні кваліфікаційного оцінювання;

3) в порядку застосування дисциплінарного стягнення.

Тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя з інших підстав не допускається (ч. 3 ст. 62 Закону України “Про Вищу раду правосуддя”).

Повідомлення про рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя надсилається до суду, в якому такий суддя обіймає посаду в день розгляду Вищою радою правосуддя питання щодо судді, а також розміщується на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя та на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (ч. 4 ст. 62 Закону України “Про Вищу раду правосуддя”).

Згідно ч. 8 ст. 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя на час тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя позбавляється права на отримання доплат до посадового окладу судді.

3.Тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності