Складання акту про порушення, виявлені представником енергопостачальника: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 3: Рядок 3:
== Нормативна база: ==
== Нормативна база: ==


* [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/575/97-%D0%B2%D1%80 Закон України «Про електроенергетику»];'''(Втрата чинності крім окремих положень)<br />
* [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/575/97-%D0%B2%D1%80 Закон України «Про електроенергетику»]'''(Втрата чинності крім окремих положень);


* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18 Постанова "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії]" від 14.03.2018  № 312];
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18 Постанова "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії]" від 14.03.2018  № 312];
Рядок 38: Рядок 38:
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.


== Порядок оскарження актів про порушення. ==
== Порядок оскарження актів про порушення правил користування електричною енергією ==


Відповідно до законодавства України споживач має право оскаржити рішення комісії в суді. <br />
Відповідно до законодавства України споживач має право оскаржити рішення комісії в суді. <br />

Версія за 10:23, 1 серпня 2018

Складання акта про порушення, виявленні представником енергопостачальника. Порядок оскарження актів про порушення.

Нормативна база:


Порядок складання акту про порушення, виявленні представником енергопостачальника.


 Акт про порушення - документ установленої форми, який складається для фіксації факту порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії,  що затверджені Постановою "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" від 14.03.2018  № 312 в  та який є підставою для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії.

Акт про порушення складається у присутності споживача представниками енергопостачальника, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень на місці виявлення порушень.

У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.

Акт про порушення оформляється згідно з формою.

Відповідно до п.4.6 Постанови НКРЕ № 562 від 04.05.2006 «Про затвердження Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією» (надалі – Методика), в акті про порушення зазначаються всі необхідні для розрахунку згідно з вимогами цієї Методики параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням:

  • меж балансової належності;
  • перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;
  • фазування приладу обліку на дату оформлення акта про порушення.

Відповідно до п.4.7. Методики, в акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.

Відповідно до п.4.8. Методики, згода або незгода споживача із зафіксованим в акті про порушення фактом пошкодження пломб або розрахункових приладів обліку фіксується в акті про порушення."

Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.

Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.

Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

Порядок оскарження актів про порушення правил користування електричною енергією

Відповідно до законодавства України споживач має право оскаржити рішення комісії в суді.
У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку. Постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) під час вручення протоколу споживачу зобов'язаний ознайомити споживача з його правом щодо можливості оскарження рішення комісії.

У разі звернення споживача до суду щодо оскарження рішення комісії споживач впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу повідомляє про це постачальника електричної енергії (до прийняття постачальником електричної енергії рішення про обмеження або відключення електропостачання) та надає копію зареєстрованої в канцелярії суду позовної заяви. У разі неотримання постачальником електричної енергії ухвали про відкриття провадження у справі впродовж 20 робочих днів з дня реєстрації позовної заяви канцелярією суду постачальник електричної енергії може звернутись до суду щодо встановлення факту порушення провадження у справі. На період розгляду судом спірних питань щодо порушення споживачем цих Правил обмеження та відключення електропостачання такого споживача, пов'язане з оскаржуваним фактом порушення, не здійснюється.

У разі задоволення судом скарги споживача постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) скасовує відповідний акт про порушення. Оплачені споживачем за рішенням комісії кошти постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право зарахувати як погашення існуючої заборгованості цього споживача з найдавнішим терміном її виникнення (який не перевищує трьох років), у разі відсутності заборгованості - зараховує ці кошти в рахунок майбутніх розрахункових періодів або, за заявою споживача, повертає оплачені ним кошти.

Пункт 6.43. Кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.

Нараховані до оплати за актами порушень обсяги електричної енергії, які припадають на попередні розрахункові періоди, не враховуються під час підбиття підсумків розрахункового періоду при визначенні фактичної величини споживання за цей розрахунковий період.

Сума збитків перераховується споживачем на поточний рахунок постачальника електричної енергії або електропередавальної організації.

Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта, визначення розміру коштів, належних до оплати, здійснення платежів вирішуються у судовому порядку.

Для стягнення збитків за не обліковане споживання електричної енергії, суду потрібно встановлювати дотримання виконавцем комунальних послуг методики нарахування таких збитків, правильність складання актів та наявність вини відповідача.

Так рішенням апеляційного суду Харківської області від 17.11.2014 р. по справі № 636/5477/13-ц н/п 22-ц/790/7521/14 скасовано рішення Чугуївського міського суду Харківської області про задоволення позовних вимог про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої в наслідок порушення споживачем «Правил користування електроенергією для населення» та ухвалено нове рішення про відмову в позові. Рішення мотивовано тим, що акт про порушення відповідачем правил користування електричною енергією не містить вказівки на місце підключення відповідних мереж та це не зазначено на схемі. Оскільки не виявлено місця підключення до відповідних мереж, не зазначено про це в акті про порушення та не позначено на схемі, то дану «Методику» відповідно до п. 3.1. застосовувати не можливо, а тому протокол засідання комісії від 17.01.2013 р. є незаконним, і нарахування відповідачу вартості не облікованої електричної енергії є безпідставним.