Реєстрація центром зайнятості безробітних осіб, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Рядок 16: Рядок 16:
Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні  проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування ([http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/198-2013-%D0%BF пп 1 п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу]).
Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні  проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування ([http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/198-2013-%D0%BF пп 1 п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу]).


== Документи які необхідні для реєстрації безробітнього ==
== Хто може набути статусу безробітного? ==


* копія паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України;
Статусу безробітного може набути:
* копія облікової картки платника податків;
* особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;
* копія трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості);
* інвалід, який не досяг встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам";
*  копія диплома або іншого документа про освіту;
* особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників ([http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/5067-17/page ч. 1 ст. 43 Закону України “Про зайнятість населення”]).
*  копія військового квитка ( в разі потреби).
 
 
[[Категорія: Доробити]]

Версія за 11:56, 1 серпня 2017

Нормативна база

Визначення термінів

Безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших, передбачених законодавством доходів, як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи (п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення”).

Зареєстрований безробітний - особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи (п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення”).

Працевлаштування - комплекс правових, економічних та організаційних заходів, спрямованих на забезпечення реалізації права особи на працю (п. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення”)

Хто здійснює реєстрацію безробітних?

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування (пп 1 п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу).

Хто може набути статусу безробітного?

Статусу безробітного може набути:

  • особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;
  • інвалід, який не досяг встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам";
  • особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників (ч. 1 ст. 43 Закону України “Про зайнятість населення”).