Пільги для дітей учасників бойових дій: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
мНемає опису редагування
мНемає опису редагування
Рядок 68: Рядок 68:
Документи на оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО подаються до відповідного органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання учасника АТО.
Документи на оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО подаються до відповідного органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання учасника АТО.


'''''Примітка:''' з 30 квітня 2018 року відбулося фактичне переформатування Антитерористичної операції (АТО) на [https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%BE%D0%B1%27%D1%94%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D1%81%D0%B8%D0%BB Операцію Об’єднаних сил (ООС)] з переданням управління від СБУ, яка формально керувала АТО, до Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил України. Вищенаведений матеріал описує пільги як для дітей учасників АТО, так і для дітей учасників ООС. ''''''''<nowiki/>''''''
'''''Примітка:''' з 30 квітня 2018 року відбулося фактичне переформатування Антитерористичної операції (АТО) на [https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%BE%D0%B1%27%D1%94%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D1%81%D0%B8%D0%BB Операцію Об’єднаних сил (ООС)] з переданням управління від СБУ, яка формально керувала АТО, до Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил України. Вищенаведений матеріал описує пільги як для дітей учасників АТО, так і для дітей учасників ООС.''  
 
'''<nowiki/>'''


'''[[Категорія: Законодавство у сфері соціального захисту]]
'''[[Категорія: Законодавство у сфері соціального захисту]]

Версія за 15:06, 10 вересня 2020

Нормативна база

·               Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

·               Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

·               Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти»

·               Закон України «Про професійну (професійно-технічну) освіту»

·               Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 р. № 975 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти»

·               Постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти»

·               Постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 р. № 734 «Про затвердження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету»

Перелік пільг, які мають діти учасників АТО

Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», діти учасників АТО мають наступні пільги:

1) першочергове надання місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах;

2) безоплатне харчування дітей у садках та учнів 1–11 класів загальноосвітніх закладів;

3) першочергове надання місця у дитячих оздоровчих таборах, що включає в себе оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО віком від 7 до 18 років (не більше одного разу на рік);

4) пільги для здобуття професійно-технічної та вищої освіти дітям (до 23 років).

Державна цільова підтримка для дітей учасників АТО

Відповідно до п. 3 Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, державна цільова підтримка надається у вигляді:

- повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним замовленням;

- часткової оплати навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів шляхом надання особам, за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;

- соціальної стипендії (для осіб, які навчаються за денною формою навчання);

- безоплатного забезпечення підручниками (за рахунок бібліотечного фонду відповідного навчального закладу освіти);

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у навчальних закладах освіти;

- безоплатного проживання або проживання з пільговою оплатою у студентських гуртожитках

Варто зазначити, що діти, один з батьків, яких загинув в період участі АТО, мають право на першочергове переведення на вакантне бюджетне навчальне місце, незалежно від набраного конкурсного балу.

Державна цільова підтримка розповсюджується виключно на денну форму навчання. У разі вступу на заочну форму навчання пільги не передбачаються.

За минулий період державна цільова підтримка може призначатися не більш, як за 12 місяців у разі, коли вона не була своєчасно призначена навчальним закладом освіти.

Заклади освіти, які забезпечують надання державної цільової підтримки

Державні та комунальні заклади освіти, які забезпечують надання  професійної (професійно-технічної) освіти, фахової перед вищої освіти та вищої освіти, що належать до сфери їх управління або передані на фінансування з відповідних місцевих бюджетів.

До даних закладів відносяться: коледжі, ліцеї, училища, університети, інститути, академії, фахові коледжі, військові коледжі та інші.

У приватних навчальних закладах, де не має державного замовлення, питання щодо надання державної цільової підтримки вирішується безпосередньо керівництвом відповідного закладу, зокрема може надаватися знижка на оплату за навчання або інше.

Перелік документів, які необхідні для отримання державної підтримки

Перелік документів, які потрібно надати до відповідного закладу освіти:

- заява на ім’я керівника навчального закладу із зазначенням виду державної підтримки;

- довідка, що батька або матір призвали на військову службу або довідку чи посвідчення учасника АТО ( посвідчення члена сім’ї загиблого);

- копія паспорту та ідентифікаційного коду учасника АТО;

- копія свідоцтва (свідоцтв) про народження дитини (дітей).

Даний перелік документів може доповнюватися, з урахуванням вимог відповідно навчального закладу.

Документи на оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО подаються до відповідного органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання учасника АТО.

Примітка: з 30 квітня 2018 року відбулося фактичне переформатування Антитерористичної операції (АТО) на Операцію Об’єднаних сил (ООС) з переданням управління від СБУ, яка формально керувала АТО, до Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил України. Вищенаведений матеріал описує пільги як для дітей учасників АТО, так і для дітей учасників ООС.

'