Припинення права користування земельними ділянками, у тому числі які використовуються з порушенням земельного законодавства

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 10:39, 30 грудня 2021, створена Odesa1.odesa (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Загальні відомості == Відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text ч. 1 ст. 78 Земельного ко...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Загальні відомості

Відповідно до ч. 1 ст. 78 Земельного кодексу України право на земельну ділянку – це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

Користування дає можливість громадянам вилучати із землі корисні властивості. Власник, має право використовувати землю так, як буде вважати за потрібне, але в межах цільового призначення земельної ділянки та не порушуючи норми земельного зазонодавства.

Підстави для припинення права користування земельними ділянками

Главою 22 Земельного кодексу України визначені підстави для припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням вимог законодавства, а саме:

  • використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;
  • використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;
  • систематична несплата земельного податку або орендної плати;
  • не усунення допущених порушень законодавства (забруднення земель радіоактивними і хімічними речовинами, відходами, стічними водами, забруднення земель бактеріальна-паразитичними і карантинно-шкідливими організмами, засмічення земель забороненими рослинами, пошкодження і знищення родючого шару ґрунту, об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, порушення встановленого режиму використання земель, що особливо охороняються, а також використання земель способами, які завдають шкоди здоров'ю населення) в строки, встановлені приписами органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель.