Придбання, зберігання, носіння та перевезення мисливської вогнепальної гладкоствольної зброї та бойових припасів до неї

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 14:56, 1 серпня 2018, створена Admin (обговорення | внесок) (Olena.kernasovska перейменував сторінку з [[Придбання, зберігання, носіння та перевезення мисливської вогнепальної гладкоствольної зброї бойови...)

Нормативна база

  • Постанова Верховної Ради України «Про право власності на окремі види майна» від 17.06.1992 № 2471-XII http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2471-12
  • Наказ Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів" від 21.08.1998 № 622 http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0637-98.
  • Постанова Кабінету міністрів України "Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії" від 07 вересня 1993 року № 706 http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/706-93-%D0%BF.

Придбання зброї


Право на придбання мисливської гладкоствольної зброї набувають громадяни України, які досягли 21-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність. У разі наявності трьох та більше одиниць зброї,приміщення (будинок, квартира тощо) або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією, автономною або з виводом на ПЦН органів внутрішніх справ.

Дозвіл на придбання зброї і боєприпасів підписуються Міністром внутрішніх справ України, його першим заступником та заступниками, начальником УП ЦОУП, його заступниками, начальником управління дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду УП ЦОУП, начальником ГУНП, його заступником - начальником міліції громадської безпеки, начальником УП ГУНП за місцем реєстрації строком на 3 роки.

Список документів, які необхідні для одержання дозволу на придбання мисливської гладкоствольної громадянами подаються такі документи:

  • письмове клопотання щодо видачі дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ;
  • заповнена картка-заява;
  • медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї;
  • копія договору страхування;
  • довідка про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування;
  • платіжне доручення (квитанція) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу.

Перереєстрація зброї
Документи, які необхідні для перереєстрації зброї :

  • письмове клопотання про продовження терміну дії дозволу;
  • медична довідка про відсутність протипоказань, які перешкоджають володінню зброєю;
  • копію договору страхування;
  • платіжне доручення (квитанція) установи банку про оплату послуг за перереєстрацію зброї.

Зберігання, перевезення та носіння зброї та боєприпасів до неї

Зброя, боєприпаси до неї, що належать громадянам, мають зберігатися за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (у дачних будинках тощо) у період проживання в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї. Дозволяється за погодженням з органами поліції, де зареєстрована зброя, основні частини зброї та пристрої, тимчасове їх зберігання без права використання в іншого члена сім'ї або найближчої близької особи, а в разі їх відсутності - в органах поліції або в інших громадян, які мають відповідні дозволи на зберігання особистої зброї на час тривалого (понад три місяці) відрядження, перебування на військових зборах або проходження власником зброї строкової служби у Збройних Силах України при дотриманні встановлених правил її зберігання. В особових справах власників зброї робиться запис про передачу зброї, основних частин зброї на тимчасове зберігання.При цьому зброя має бути в розрядженому стані.
Під час перенесення або перевезення зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі. Власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.

 'Власник зброї у разі зміни місця проживання зобов’язаний звернутися до органу поліції із проханням щодо зняття її з обліку, вказавши при цьому нову адресу.'

Після прибуття на нове місце проживання власник зобов’язаний у десятиденний строк (у прикордонній місцевості протягом 24 годин) поставити на облік особисту зброю в місцевому органі поліції.


Обмеження в праві на придбання, зберігання і носіння зброї громадянам

Органи поліції не мають права видавати дозволи на придбання, зберігання і носіння вогнепальної, пневматичної чи холодної зброї громадянам у разі:

  • наявності в особи медичних протипоказань;
  • наявності даних про систематичне порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря тощо;
  • пред’явлення такій особі обвинувачення про вчинення злочину, а також віддання до суду;
  • наявності непогашеної або не знятої у встановленому порядку з такої особи судимості за умисні злочини, а також за злочини, учинені із застосуванням вогнепальної зброї або вибухових матеріалів;
  • наявності вироку суду стосовно особи, виконання якого відстрочено, або засудження її до виправних робіт;
  • відсутності довідки про складання заліків на знання матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та порядку застосування.