Приватизація дачних ділянок в складі кооперативів

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 10:27, 14 грудня 2020, створена Olha.yakovlieva (обговорення | внесок) (Створена сторінка: [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14 Земельний кодекс України від 25.10.2001 року № 2768-III]. [https://zakon.rada.gov.ua...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Земельний кодекс України від 25.10.2001 року № 2768-III. Закон України "Про кооперацію" від 10.07.2003 року № 1087-IV.

Загальні положення

Відповідно до статті 35 Земельного кодексу українці мають право набувати із земель державної і комунальної власності безплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення садівництва. Відповідно до статті 22 Закону України «Про кооперативи» земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у власність із земель державної або комунальної власності відповідно до закону. Виділення ділянки кооперативу – це процедура відчуження земельної ділянки із загальної маси землі кооперативу з погодження цього ж кооперативу і одержання дозволу органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади на відведення її у власність громадянина.

Алгоритм приватизації земельної ділянки, що знаходиться у складі кооперативу

1. Отримання погодження кооперативу на проведення приватизації. Таке погодження здійснюється на загальних зборах членів кооперативу, для чого особі необхідно подати заяву про погодження відчуження ділянки, виділення ділянки з кооперативу. 2. Отримання дозволу органів місцевого самоврядування/органів виконавчої влади на розробку проекту землеустрою. Для цього особі слід подати заяву про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та долучити до неї графічні матеріали місця розташування земельної ділянки. Така заява розглядається у місячний строк. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. 3. Звернутися до землевпорядної організації для розробки проекту землеустрою. 4. З готовою технічною документацією звернутись до органу місцевого самоврядування / органу виконавчої влади, який надавав дозвіл на розробку проекту землеустрою, з заявою про затвердження проекту землеустрою. 5. Звернутися до державного реєстратора для реєстрації права власності у Реєстрі речових прав на нерухоме майно.