Правовий режим земельних ділянок для садівництва

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

До якої категорії земель відносяться земельні ділянки для садівництва?

Відповідно до Глави 5 Земельного кодексу України земельні ділянки для садівництва відносяться до земель сільськогосподарського призначення.

Хто може бути власником земельної ділянки для садівництва?

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Земельного кодексу України власниками земельних ділянок для садівництва можуть бути лише громадяни України (з 18 років) для ведення індивідуального або колективного садівництва.

Набуваючи право власності на земельну ділянку для садіництва власник отримує низку прав та несе відповідні обов'язки, які передбачені ст. 90, 91 Земельного кодексу України

*Додатково - Права та обов'язки землевласників та землекористувачів

Способи використання земельних ділянок для садівництва

Відповідно до ч. 3 ст. 35 Земельного кодексу України земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.

До земель загального користування садівницького товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування. Землі загального користування садівницького товариства безоплатно передаються йому у власність за клопотанням вищого органу управління товариства до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на підставі документації із землеустрою, за якою здійснювалося формування земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Приватизація земельної ділянки громадянином - членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

Використання земельних ділянок садівницьких товариств здійснюється відповідно до закону та статутів цих товариств.

Землекористувачі здійснюють своє право відповідно, маючи низку прав та обов'язків, передбачених ст. 95, 96 Земельного кодексу України

Оренда земельних ділянок для садівництва

Відповідно до ст. 35 Земельного кодексу України користування земельними ділянками на умовах оренди може здійснюватись:

  • громадянами України;
  • юридичними особами;
  • іноземцями;
  • особами без громадянства.

Порядок отримання земельної ділянки для садівництва із земель державної або комунальної власності

Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах - не більше 0,12 гектара.

*Додатково - Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності