Правила створення та порядок реєстрації пасік: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
(Створена сторінка: == Нормативна база == * [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1492-14 Закон України «Про бжільництво»] * [http://zakon3...)
 
Немає опису редагування
(Не показані 27 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативна база ==
== Нормативна база ==
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1492-14 Закон України «Про бжільництво»]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/161-14 Законом України “Про оренду землі”]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3852-12 Лісовий кодекс України]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3852-12 Лісовий кодекс України]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0379-96 Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 p. N 173]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1492-14 Закон України "Про бджільництво"]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0131-01 Наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини 30.01.2001 року №9 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 року за №131/5322]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/161-14 Закон України "Про оренду землі"]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0379-96 Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 pоку № 173]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0131-01 Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затверджена наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини 30 січня 2001 року № 9]
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/449-96-%D0%BF Порядок заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 року № 449]
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-21#n4 Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338]
* [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1202-14 Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288 "Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку"]
*[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/107-2018-%D0%BF#Text Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції"]
== Загальні положення по створенню (реєстрації) пасік ==
'''Па́сіка -''' господарство (ферма) для розведення бджіл.


== Місця для пасіки та правила розмішення ==
Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки.
Відповідно до ст 15 ЗУ «Про бжільництво» Фізичні та  юридичні  особи розміщують  пасіки  на земельних  ділянках,  які належать їм на правах власності  або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік  на  земельних  ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.  Розміщення пасік  на  землях  лісового  фонду  здійснюється безоплатно з    урахуванням  вимог  Лісового  кодексу  України . Згідно Додатку № 5 до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 p. N 173 розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських підприємств до житлової забудови та прирівняних до неї об’єктів для бджільницьких об`єктів становлять 300 метрів. Згідно Інструкції Пасіку розміщують  на сухих, захищених від вітру місцях на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць,  пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1км від тваринницьких і птахівницьких будівель і 5 км від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів та інших джерел мікрохвильового випромінювання.Територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.  При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну гадагу бджолину сім’ю потрібно 30-35м², залежно від способу розміщення бджіл.При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір’ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл.
== Нормативні вимоги до організації пасіки ==
''Фізичні особи мають право організовувати пасіку належить їм або орендованій земельній ділянці з дотриманням таких вимог:''
* Бджолині вулики повинні розташовуватися строго в межах ділянки власника. Причому відстань від пасіки до меж ділянки має становити не менше 10 м. Якщо це неможливо з-за маленьких розмірів присадибної ділянки, пасіку необхідно відокремити від сусідніх володінь парканом чи живоплотом мінімум 2 метри у висоту.
* Не можна розміщувати комах поблизу громадських місць.
* Стаціонарну пасіку треба обсадити плодовими деревами та ягідним чагарником.
* Максимальна кількість бджолиних сімей на території однієї пасіки не повинно перевищувати 150.
* Типовий проект передбачає мінімальне відстань між вуликами (3 м) і між рядами вуликів (10 м).
* Вільну площу на пасіці потрібно кожен рік переорювати і засівати медоносними рослинами.
* На вашій території не повинно бути сміття, мотлоху, будь-яких сторонніх предметів. Завжди підтримуйте хороші санітарні умови.
* Траву на пасечном ділянці необхідно час від часу підкошувати.
* Не можна розміщувати бджіл поблизу ліній високовольтних передач, телецентрів і радіостанцій, аеродромів, об’єктів хімічної промисловості та кондитерських фабрик.
* Мінімальна відстань між кочовими пасіками має становити 1,5 км. А відстань від кочової пасіки до стаціонарної повинно бути як мінімум 3 км. Якщо забезпечити таку відстань не можна, проект реалізується на основі письмової угоди бджолярів.
* Заборонено розміщувати кочові пасіки на шляху літа до медозбору з іншого пасіки, яка була організована раніше.
* Про розміщення кочової пасіки потрібно попередньо повідомити місцеву ветеринарну службу.
* Вулики, в яких живуть бджоли, повинні бути чистими і справними. Їх фарбують у різні кольори (бажано в синій, жовтий, зелений, білий).
* На передній стінці вулика повинен бути чіткий орієнтир розташування вічка.
* У бджоляра обов’язково мають бути резервні вулики та рамки.
* З метою дотримання санітарних норм у вас повинен бути запас засобів дезінфекції і предметів гігієни в достатній кількості. Біля льотків облаштовують невеликі майданчики, з яких регулярно прибирають сміття і бджолині трупики.
* Проект стаціонарної пасіки повинен передбачати окремі приміщення для зберігання бджільницького інвентарю і меду.
* У холодній місцевості з суворими зимами необхідно облаштувати зимівник. Він являє собою сухе вентильоване приміщення з відповідним мікрокліматом (температура – від 0 до 6 градусів, вологість – не більше 85%).
* На території населених пунктів дозволяється розводити тільки миролюбні види бджіл. До безпечним порід відносяться: Країнка, Карпатка, Європейська, Кавказька та деякі інші.
* Запобігання роїння.
== Необхідні документи для бжоляра ==
У кожного сумлінного бджоляра є два важливих документа: ветеринарний паспорт і пасічний журнал. Ветпаспорт отримують у місцевих органах ветеринарної медицини. Співробітники ветеринарної служби оцінюють стан господарства, враховуючи багато моментів (організація пасіки, правила бджільництва, інвентар) роблять відмітки у паспорті. Без такого документа торгівля продуктами бджільництва заборонена.Що стосується журналу пасічного обліку, то типової форми цього документа немає. Зазвичай він має вигляд таблиць, в які регулярно вносяться числові показники. В кінці року вони підсумовуються, і, таким чином, пасічник може визначити продуктивність кожного вулика. Бжоляр повинен періодично оцінювати стан вуликів і бджолиних сімейств, здійснювати ветеринарну перевірку, додатково підгодовувати комах.
== Відповідальність за порушення законодавства в галузі бжільництва ==
Відповідно до ст 38 Розділ VII Закону України «Про бжільництво» Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за  собою:дисциплінарну,  адміністративну,  цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Відповідальність за  порушення  законодавства  в    галузі бджільництва несуть особи, винні у:  неповідомленні (приховуванні)    або    наданні  неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин; порушенні технології  вирощування  рослин сільськогосподарського  та  іншого  призначення,  що  призвело  до погіршення умов у ареалах розселення бджіл;реалізації продуктів  бджільництва  та  їх  сумішей, що  не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи;    ухиленні від обов'язкової  ветеринарно-санітарної  експертизи продуктів бджільництва та їх сумішей; порушенні правил  ввезення  на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва;  реалізації на території України не зареєстрованих  в Україні засобів захисту бджіл.  Законами України може бути встановлено відповідальність також за інші види порушень у галузі бджільництва.


Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
'''<u>Детальніше див.:</u>''' [[Зайняття бджільництвом|Зайняття бджільництвом.]]
== Позитивні моменти та вигоди реєстрації (узаконення) пасіки ==
'''''Законодавством закріплені переваги та вигоди, які надаються фермеру тільки після узаконення пасіки, а саме:'''''
# ''Отримання дотацій із державного та місцевих бюджетів.''
Тільки при наявності реєстраційних документів на пасіку є можливість отримання:
* державної допомоги у розмірі до 25% для покриття витрат на обладнання;
* пільгових кредитів, пов'язаних із веденням бджільництва;
* грантів міжнародних організацій;
2. ''Надання спрощеної процедури для продажу продукції бджільництва.'' Щоб продати мед, пергу чи маточкове молочко на ринку потрібна довідка із місцевої ветеринарної лабораторії ринку про якість продуктів бджільництва. Пасічники, які зареєструвати бджолосім’ї, без зайвих труднощів пройдуть цю процедуру при наявності паспорта пасіки й на законних підставах зможуть реалізовувати мед.
3. ''Отримання високих шансів для відшкодування збитків завданих пасіці.'' Для отримання відшкодування збитків у разі крадіжки, стихійного лиха чи інших форс-мажорних обставин необхідно визначити розмір шкоди, що можливо здіснити при реєстрації пасіки. Зареєстрована пасіка має відповідний документ, який точно фіксує кількість бджолосімей.
'''<u>Детальніше див.:</u>''' [[Загибель бджіл внаслідок застосування отрутохімікатів|Загибель бджіл внаслідок застосування отрутохімікатів.]]
4. ''Окремі можливості запобігання отруєння бджіл.'' Згідно з ст. 37 [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1492-14 Закону України "Про бджільництво"] за наявності реєстрації пасіки її власник попереджається не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування. За таких умов та на випадок отруєння бджіл на полях, їх власник зможете пред'явити агровиробнику претензії, у суді довести обґрунтованість своїх вимог щодо компенсації збитку.
==Перелік необхідних документів створенню (реєстрації) пасік==
#''Заява'' до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.
#''Графічні матеріали'', на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
#''Документи'', що підтверджують розмір земельної ділянки.
#''Копія паспорта та ІПН''.
#''Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки'' - видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки.
#Для племінних пасік та племінних бджолорозплідників необхідно ''племінне свідоцтво (сертифікат)'' - документ встановленої форми, який підтверджує якість племінних бджіл.
#''Дозвіл державного департаменту ветеринарної медицини'' – <big>при перевезенні</big>.
== Видача ветеринарно-санітарного паспорта пасіки ==
Згідно з ст. 13 [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1492-14 Закон України "Про бджільництво"] передбачена видача ветеринарно-санітарного паспорта пасіки
'''Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки''', видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки. Паспорт підписується головним державним інспектором ветеринарної медицини району (міста) і завіряється печаткою районного (міського) управління державної ветеринарної медицини. Паспорт реєструється в журналі обліку районного (міського) управління ветеринарної медицини і має порядковий номер ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1202-14 наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288 "Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку"]).
=== Які документи необхідно підготувати? ===
Заява на реєстрацію пасіки (<small>п. 4, 5 </small> [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0281-21#n4 Порядку реєстрації пасік, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338]). До заяви додається заповнений та підписаний власником пасіки або уповноваженою ним особою паспорт пасіки відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-21#n4 Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки].
=== Де отримати і форма звернення ===
За місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).
=== Строк видачі ===
Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки
=== Вартість ===
Не передбачено
=== Чи потребує процедура повторення? ===
Паспорт підлягає заміні на новий після заповнення всіх його розділів, а також при зміні власника пасіки.
== Вимогі та перевірки під час реєстрації пасік ==
Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському) управлінні ветеринарної медицини.
'''<u>Детальніше див.:</u>''' [[Розміщення на земельних ділянках, облаштування та перевезення пасік]] стосовно облаштування та розмішення пасік.
==Куди звернутися==
*Державні адміністрації або сільські, селищні, міські ради - '''при реєстрації пасіки'''
*Державний департамент ветеринарної медицини''' – при перевезенні пасіки'''
*Районне (міське) управління ветеринарної медицини - '''при отриманні в''етеринарно-санітарного паспорта пасіки'''''
==Вартість==
#Безоплатно
#Відповідно до договору оренди земельної ділянки
==Строки розгляду питання==
Реєстрація пасіки проводиться за заявою про реєстрацію пасіки власника пасіки або уповноваженої ним особи в день звернення.
==Підстави для відмови==
Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути '''''лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів''''', прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
==Порядок оскарження==
У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
== Перереєстрація та внесення змін ==
При зміні назви чи адреси пасіки її власник повинен проінформувати про це районне (міське) управління ветеринарної медицини протягом '''10 днів.'''
== Документи які потрібні для реєстрації пасіки ==
Зразок заяви про реєстрацію пасіки ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0281-21#n4 Додаток до Порядку реєстрації пасіки, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338].
===== Документи, що необхідно надати для отримання послуги: =====
Засвідчена заявником копія паспорта пасіки
== Довідка про наявних бджолосімей ==
Видача довідки про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей відповідно до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/107-2018-%D0%BF#Text Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції"] ( п. 7)
'''Для отримання довідки про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів для отримання дотації за бджолосім’ї особі чи сімейним фермерським господарствам необхідно звернутись до:'''
* Виконавчих органів сільських, селищних, міських рад
* Центру надання адміністративних послуг відповідно до місця проживання
===== Як замовити послугу =====
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).
===== Хто може звернутися: фізична особа, фізична особа-підприємець =====
===== Документи, що необхідно надати для отримання послуги: =====
* Заява
* Паспорт громадянина України (під час подання копій вказаних документів, пред’являються оригінали цих документів)
* Документ, що посвідчує особу представника (у разі подання заяви представником особи)
* Документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою)
===== Умови і випадки надання =====
Видача довідки про утримання в господарстві бджолосімей здійснюється '''органом місцевого самоврядування.'''
'''Для чого може бути потрібна?'''
Для отримання дотації за бджолосім’ї заявнику необхідно одержати довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
===== Результат та способи отримання результату =====
* Довідка про утримання в господарстві бджолосімей
* Повідомлення про відсутність відповідної інформації
Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника.
=== Строк та вартість надання послуги ===
Безоплатне надання такої довідки. Адміністративний збір не сплачується
Строк надання - 1 день (календарні)
==Див. також==
* [[Зайняття бджільництвом]]
* [[Загибель бджіл внаслідок застосування отрутохімікатів]]
* [[Розміщення на земельних ділянках, облаштування та перевезення пасік]]
* [[Безпека праці в сільському господарстві]]
[[Категорія: Цивільне право]]
[[Категорія:Органи місцевого самоврядування]]
[[Категорія:Органи місцевого самоврядування]]
[[Категорія:Господарське право]]
[[Категорія: Екологічне право]]

Версія за 08:02, 23 вересня 2022

Нормативна база

Загальні положення по створенню (реєстрації) пасік

Па́сіка - господарство (ферма) для розведення бджіл.

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки.

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.

Детальніше див.: Зайняття бджільництвом.

Позитивні моменти та вигоди реєстрації (узаконення) пасіки

Законодавством закріплені переваги та вигоди, які надаються фермеру тільки після узаконення пасіки, а саме:

  1. Отримання дотацій із державного та місцевих бюджетів.

Тільки при наявності реєстраційних документів на пасіку є можливість отримання:

  • державної допомоги у розмірі до 25% для покриття витрат на обладнання;
  • пільгових кредитів, пов'язаних із веденням бджільництва;
  • грантів міжнародних організацій;

2. Надання спрощеної процедури для продажу продукції бджільництва. Щоб продати мед, пергу чи маточкове молочко на ринку потрібна довідка із місцевої ветеринарної лабораторії ринку про якість продуктів бджільництва. Пасічники, які зареєструвати бджолосім’ї, без зайвих труднощів пройдуть цю процедуру при наявності паспорта пасіки й на законних підставах зможуть реалізовувати мед.

3. Отримання високих шансів для відшкодування збитків завданих пасіці. Для отримання відшкодування збитків у разі крадіжки, стихійного лиха чи інших форс-мажорних обставин необхідно визначити розмір шкоди, що можливо здіснити при реєстрації пасіки. Зареєстрована пасіка має відповідний документ, який точно фіксує кількість бджолосімей.

Детальніше див.: Загибель бджіл внаслідок застосування отрутохімікатів.

4. Окремі можливості запобігання отруєння бджіл. Згідно з ст. 37 Закону України "Про бджільництво" за наявності реєстрації пасіки її власник попереджається не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування. За таких умов та на випадок отруєння бджіл на полях, їх власник зможете пред'явити агровиробнику претензії, у суді довести обґрунтованість своїх вимог щодо компенсації збитку.

Перелік необхідних документів створенню (реєстрації) пасік

  1. Заява до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.
  2. Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
  3. Документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.
  4. Копія паспорта та ІПН.
  5. Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки - видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки.
  6. Для племінних пасік та племінних бджолорозплідників необхідно племінне свідоцтво (сертифікат) - документ встановленої форми, який підтверджує якість племінних бджіл.
  7. Дозвіл державного департаменту ветеринарної медицинипри перевезенні.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

Згідно з ст. 13 Закон України "Про бджільництво" передбачена видача ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки. Паспорт підписується головним державним інспектором ветеринарної медицини району (міста) і завіряється печаткою районного (міського) управління державної ветеринарної медицини. Паспорт реєструється в журналі обліку районного (міського) управління ветеринарної медицини і має порядковий номер (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288 "Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку").

Які документи необхідно підготувати?

Заява на реєстрацію пасіки (п. 4, 5 Порядку реєстрації пасік, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338). До заяви додається заповнений та підписаний власником пасіки або уповноваженою ним особою паспорт пасіки відповідно до Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.

Де отримати і форма звернення

За місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).

Строк видачі

Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки

Вартість

Не передбачено

Чи потребує процедура повторення?

Паспорт підлягає заміні на новий після заповнення всіх його розділів, а також при зміні власника пасіки.

Вимогі та перевірки під час реєстрації пасік

Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському) управлінні ветеринарної медицини.

Детальніше див.: Розміщення на земельних ділянках, облаштування та перевезення пасік стосовно облаштування та розмішення пасік.

Куди звернутися

  • Державні адміністрації або сільські, селищні, міські ради - при реєстрації пасіки
  • Державний департамент ветеринарної медицини – при перевезенні пасіки
  • Районне (міське) управління ветеринарної медицини - при отриманні ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

Вартість

  1. Безоплатно
  2. Відповідно до договору оренди земельної ділянки

Строки розгляду питання

Реєстрація пасіки проводиться за заявою про реєстрацію пасіки власника пасіки або уповноваженої ним особи в день звернення.

Підстави для відмови

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Порядок оскарження

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Перереєстрація та внесення змін

При зміні назви чи адреси пасіки її власник повинен проінформувати про це районне (міське) управління ветеринарної медицини протягом 10 днів.

Документи які потрібні для реєстрації пасіки

Зразок заяви про реєстрацію пасіки (Додаток до Порядку реєстрації пасіки, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338.

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

Засвідчена заявником копія паспорта пасіки

Довідка про наявних бджолосімей

Видача довідки про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції" ( п. 7)

Для отримання довідки про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів для отримання дотації за бджолосім’ї особі чи сімейним фермерським господарствам необхідно звернутись до:

  • Виконавчих органів сільських, селищних, міських рад
  • Центру надання адміністративних послуг відповідно до місця проживання
Як замовити послугу

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).

Хто може звернутися: фізична особа, фізична особа-підприємець
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
  • Заява
  • Паспорт громадянина України (під час подання копій вказаних документів, пред’являються оригінали цих документів)
  • Документ, що посвідчує особу представника (у разі подання заяви представником особи)
  • Документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою)
Умови і випадки надання

Видача довідки про утримання в господарстві бджолосімей здійснюється органом місцевого самоврядування.

Для чого може бути потрібна?

Для отримання дотації за бджолосім’ї заявнику необхідно одержати довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Результат та способи отримання результату
  • Довідка про утримання в господарстві бджолосімей
  • Повідомлення про відсутність відповідної інформації

Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника.

Строк та вартість надання послуги

Безоплатне надання такої довідки. Адміністративний збір не сплачується

Строк надання - 1 день (календарні)

Див. також