Права породіль

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 11:21, 19 грудня 2017, створена Olena.nazarenko (обговорення | внесок) (Права вагітних та їх близьких родичів у пологових будинках та дії, що забороняються чинним законодавством.)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Пологи - інтимна подія, яка, тим не менш, оберігається законодавством Зміст 1.Права вагітної та родичів перед родами 2.Права після народження дитини. 3.Законодавством заборонено. 4.Нормативно правова база.

Права вагітної та родичів перед родами

Відповідно до статті 34 «Основ законодавства України про охорону здоров'я» (від 9.11.1992 року), пацієнт має право - самостійно вибирати собі лікаря або вимагати його заміни, якщо «спрацюватися» не вдалося. І не треба вважати це капризом вагітної - від гарного настрою, оптимістичного погляду в майбутнє в цьому особливому «положенні» залежить дуже багато. Не обов'язково ставати на облік в жіночу консультацію за місцем прописки - в тих же «Основи» (стаття 38) говориться, що «пацієнт має право бути прийнятим в будь-якому державному лікувальному закладі за своїм вибором, якщо цей медзаклад має забезпечити відповідне лікування ». Крім того, не соромтеся а питати лікаря про причини призначення будь-яких лікарських препаратів або медичних процедур - лікар зобов'язаний у доступній формі пояснити мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів та прогноз на майбутнє, в тому числі ризики для здоров'я жінки і її дитини (стаття 39). Також можна виділити такі конкретні права: 1.1. Право на психологічну підготовку до пологів. Наказом № 503 МОЗ України затверджено школи відповідального батьківства при жіночих консультаціях, які готують сім'ю до пологів та батьківства. 1.2. Право вибору пологового будинку і лікаря. У сімейному кодексі зазначено, що кожен пацієнт має право вибрати лікувальну установу і спеціаліста. Також це підтверджується наказом № 620 МОЗ України 1.3. Право на інформацію. Медперсонал зобов'язаний інформувати жінку про її стан здоров'я і майбутньої дитини, результати аналізів, будь-які маніпуляції, які зроблять, Ці права передбачені Сімейним кодексом України. 1.4. На порозі нового життя . Права породіллі розписані досить детально в двох важливих документах Міністерства охорони здоров'я України: вже згаданих «Методичних рекомендаціях ...», «Клінічний протокол з акушерської допомоги" Нормальні пологи "- Затверджено наказом Моз України від 03.11.2008 № 624,« Протоколі медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною »- № 152 від 04.04.2005 року

Права після народження дитини

Відразу після народження дитини: Відразу після народження акушерка повинна покласти малюка на мамин живіт, укривши немовля пелюшкою і ковдрою (п. 1.1. «Протоколу»). Контакт дитини з матір'ю "шкіра до шкіри» триває не менше двох годин у пологовій палаті (п. 1.8. «Протоколу»). Якщо жінці зробили кесарів розтин, і вона «йде» від наркозу, її дитині все одно необхідний «тепловий ланцюжок». У цьому випадку контакт «шкіра до шкіри» відбувається на животі у тата (п. 6.7. «Протоколу»). Звичайно, при наявності умов або самого папи.

Після закінчення пульсації пуповини (в середньому - протягом хвилини після народження) акушер перетискуе або перерізає пуповину (або довіряє цю процедуру татові дитини) і допомагає прикласти малюка до грудей (п. 1.3. І п. 1.5. «Протоколу»)

Після проведення контакту матері і дитини "очі в очі" (але не пізніше першої години життя дитини) акушерка після обробки рук (див. 15) проводить новонародженому профілактику офтальмії із застосуванням 0,5% еритроміцинову або 1% тетрациклінової мазі відповідно до інструкції застосування - для профілактики інфекцій (п. 1.7. «Протоколу»). Вимірюють (зріст, об'єм голови та грудної клітини) і зважують дитину теж тільки після завершення двогодинного контакту "шкіра до шкіри». Право на індивідуальне перебування: У палаті повинні знаходитися тільки мати з дитиною. Індивідуальні пологові зали, окреме перебування впроваджуються для того, щоб дитина з перших днів мала "домашню" мікрофлору. Сьогодні наказом Моз № 59 впроваджені створення сімейних палат, де людина може цілодобово знаходитися з дружиною і дитиною. За час перебування в пологовому будинку медсестра (п. 5.1.4. І п. 6.9. «Протоколу») повинна навчити новоспечену маму всіх премудростей догляду за малюком (як доглядати за шкірою дитини, як прикладати до грудей і т. д.). Перед випискою мамі належить пройти огляд гінеколога або (в разі ускладнень) - завідувача відділенням (п. 4.3. «Методичних рекомендацій»). Додому: якщо стан здоров'я мами і дитини в нормі, їх виписують з пологового будинку на третій день (п. 14.1. «Протоколу»), підтримує бажання мам швидше повернутися додому і Декларація ВООЗ «ПРО заходи щодо допомоги породіллі» (п. 14) , яка говорить: «Час виписки з пологового будинку повинна визначатися в залежності від стану матері і дитини, бажання батьків і підтримки будинку. Зокрема, політика виписки з пологового будинку не повинна визначатися лише критеріями маси тіла дитини, а орієнтуватися на можливо більш ранній виписки ». Адже відомо, що вдома і стіни допомагають.

Законодавством заборонено

Пологи вдома. Такі пологи сьогодні заборонено нашим законодавством, тому доктора закликають жінок не ризикувати своїм здоров'ям і здоров'ям своєї дитини. Держава робить все можливе, щоб наблизити перебування в пологовому будинку в домашніх умовах. Ті медпрацівники, які на вашу вимогу приймають пологи вдома або самі закликають вас до цього, - порушують закон. Вони діють нелегально.

Нормативно правові акти

1.Сімейний кодекс. 2. «Основи законодавства України про охорону здоров'я» (від 9.11.1992 року) 3. «Клінічний протокол з акушерської допомоги" ,затверджений наказом Моз України від 03.11.2008 № 624. 4. Протоколі медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною »- № 152 від 04.04.2005 року .