Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 15:54, 19 грудня 2016, створена Admin (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база: == 1. [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 Конституція України від 28.06.1996...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Нормативна база:

1. Конституція України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР 2. Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII 3. Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII 4. Закон України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР 5. Кодекс адміністративного судочинства України


Добровільний порядок

Куди звернутися:

до органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту інвалідів, ветеранів війни, інших осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ветеранів праці, ветеранів військової служби, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, жертв нацистських переслідувань, тобто до Управління соціального захисту населення на місцях.

Щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня, здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Вартість:

безкоштовно

Перелік необхідних документів:

1) Заява 2) Копія посвідчення УБД

Строки розгляду питання:

30 днів відповідно до Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР

Підстави для відмови:

Стаття 8 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР, звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню.

Порядок оскарження:

Рішення управління праці та соціального захисту населення можуть бути оскаржені до районної державної адміністрації, виконавчого комітету міської ради, Департаменту соціального захисту обласної держаної адміністрації, Міністерства соціальної політики.

Особливі випадки:

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

Особам, які тримаються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, на спеціальні рахунки установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цим Законом, виплачується одна допомога - у більшому розмірі.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 цього Закону після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з цим Законом і залишилася не одержаною у зв'язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.

== Судовий порядок: ==

Куди звернутися:

Дії або бездіяльність органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей можуть бути оскаржені до суду. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Перелік необхідних документів:

Адміністративний позов з відповідними додатками