Порядок перевезення тварин за кордон

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 14:36, 30 червня 2021, створена Ivanenko.yuliia (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == * [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/997_034 Конвенція про міжнародні автомобільні пер...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Нормативна база

Важливо
У разі вивезення тварин за кордон, необхідно врахувати особливості законодавства країн, територію яких перетинає пасажир.

Умови вивезення за кордон тварин

При вивезенні тварин за кордон потрібно враховувати певні умови та правила.По-перше, при собі необхідно мати ветеринарний паспорт міжнародного зразка (номерний). Ветеринарний паспорт повинен містити:

  • позначку про комплексну вакцинацію проти вірусних хвороб. Остання вакцинація повинна бути проведена не пізніше 30 днів і не раніше 12 місяців до дати від’їзду;
  • фото тварини до досягнення нею віку 12 місяців;
  • позначку про чіпування із зазначенням дати чіпування та локалізації мікрочіпа;
  • позначку про вакцинацію проти сказу (назва вакцини, підпис, печатка, дата);
  • інформацію про обробки проти екто- і ендопаразитів (проти бліх і глистів).

Друга мова при перевезенні тварин за кордон - ідентифікація тварини клеймом або мікрочіпом. Чіповані (або титрування) раніше (або в той же день, але не пізніше), ніж була проведена вакцинація проти сказу. Імплантований під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандартам ISO 11784, ISO 11785.
Також при собі потрібно мати довідку про визначення в крові тваринного титру антитіл проти вірусу сказу. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл проти сказу має бути отримана між 4 і 12 місяцем після відповідного щеплення.
При пететині кордону з твариною потрібно мати ветеринарну довідку Формм 1 або формм 1-ВЕТ (для країн СНД).Форма видається державним лікарем ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до вивезення тварини за кордон, після клінічного огляду, при наявності ветеринарного паспорта з відміткою про ідентифікацію та довідки про аналіз крові .
Окрім цього потрібно мати:

  • міжнародний ветеринарний сертифікат на тварину. Ветеринарний сертифікат на домашніх тварин, яких транспортують території Європейського Союзу в некомерційних цілях (на мові країни в’їзду)
  • довідку про те, що тварина не представляє племінної цінності. Довідка про племінну цінність тварини із зазначенням її оціночної вартості (видається при виїзді на ПМЖ або для пред’явлення на вимогу) ліцензований контейнер для транспортування тварини.

Зверніть увагу! З 1 січня 2012 відповідно до вимог Євросоюзу тварина може перетнути кордон мінімум через 3 місяці після дати взяття крові на аналіз титру антитіл до сказу. (Однак у всіх країнах це так, тому необхідно зателефонувати в посольство тієї країни куди Ви збираєтеся і уточнити цей факт).
Електронна ідентифікація — це чіпування тварини, проводиться в ветеринарній клініці, в чіпі розташовується електронна інформація.
Ветеринарний паспорт — це паспорт тварини, в ньому вказана інформація про господаря тварини і про саму тварину, його можна взяти в Держпродспоживспілці чи Державній ветклініці.

Порядок перевезення тварин за кордон

На офіційних сайтах перевізника можна завчасно дізнатися про правила перевезення тварин. Реєструючись на рейс, треба також проходити ветеринарний митний контроль, де перевіряється наявність документів та правильність їх заповнення. Вартість перевезення тварини, часто розраховується, як частина багажу з націнкою. В кожного авіаперевізника встановлені свої тарифи на дану послугу в залежності від тривалості перельоту та місця знаходження тварини. В салоні літака можна перевозити: собак-поводирів і службових собак під наглядом в нашийнику і наморднику невеликих тварин, вага яких до 8 кілограмів (разом з контейнером). Собаки та кішки з вагою більше 8 кг перевозяться в вантажному відсіку в контейнерах чи клітках, а вага може бути до 75 кг. Безкоштовно можно перевозити собак-поводирів, що супроводжують своїх господарів.
Для довідки: Більше одного контейнера в салоні перевозити не дозволяється, проте можна в одному контейнері перевозити двох тварин одночасно, якщо місця для них достатньо і тварини мирно співіснують. Випускати тварин з клітки в салоні та багажному відділені забороняється.
Важлива інформація: Ввезення собак і котів віком до 4-х місяців до країн Європейського Союзу забороняється.